Historie

Jižní Supi vznikli v září 2009, kdy náš Headcoach Vojtěch Svoboda založil na pražském Jižním městě tým kolem svého staršího syna. Původně nebylo naším záměrem založení celého klubu, pročež jsme vznikli jako přípravka Sokola Pražského, který patří již dlouho k nejlepším mládežnickým basketbalovým klubům v ČR.

Název „Jižní Supi“ vznikl právě při prvním přátelském zápase proti bratrům Sokolům, kdy na jejich fandění „Sokol, Sokol!“ reagovala naše lavička (za našeho jasného vedení ;-)) spontánním pokřikem „Supi, Supi!“ A protože jsme z jihu Prahy, označení Jižní Supi nám již zůstalo a postupně se díky našim výkonům a výsledkům stalo uznávaným pojmem v českém mládežnickém basketbale.

K našemu nejstaršímu teamu (původně ročník 2000) se postupně přidávaly mladší a mladší kategorie, takže dnes již můžeme směle Jižní Supi označit za úspěšně fungující mládežnický klub, v němž momentálně trénuje více než sto padesát chlapců z ročníků 2001 – 2012, o které se stará tým celkem 13 trenérů (4 z nich disponují trenérskou licencí B). Jsme pravidelným účastníkem pražských soutěží minižactva a v ročnících 2001, 2003 a 2005 konkurujeme také špičkovým republikovým družstvům. Ve své sbírce máme prozatím 6 medailí z pražských soutěží a 5 medailí ze soutěží celorepublikových, včetně prestižního bronzu z mistrovství republiky U15! (Kompletní aktuální přehled našich úspěchů najdete v sekci „Síň slávy„).

V roce 2014 se Jižní Supi sice probojovali na mistrovství České republiky, dle regulí ČBF se ho však mohl zúčastnit pouze jeden tým z klubu Sokola Pražský (tedy naše „Áčko“). Po vzájemné dohodě jsme tedy přešli pod vlastní klub, BSK Fénix Modřany, kterému šéfuje jeden z našich trenérů Miloslav Musil. Pevně věříme, že kombinace silných ptáků fénixe a supa bude naše soupeře budit ze sna také v nadcházejících sezónách!

Aktuálně nabízíme basketbal pro děti od 1.třídy, kterým doporučujeme naše basketbalové přípravky. Jižní Supi, to je basketbal pro holky a kluky, v nejmenších kategoriích trénujeme společně. 

Jižní Supice hlásí výborné umístění z Radotína z turnaje 3na3

Naše kategorie U11 se zúčastnila turnaje 3 na 3 v Radotíne a odvezla si domů krásné druhé místo, kdy až ve finále nestačila na ryze...

Liga U17: Shrnutí základní části

V základní části celostátní ligy kadetů U17 jsme odehráli celkem 14 utkání s bilancí 12:2.

Známe termíny soustředění v létě 2024

Milý rodiče, hráči, trenéři a příznivci Supí rodinky! Prosím koukněte na termíny našich soustředění, těšíme se na Vás. Věříme,...