Monika Mejdrechová | | U11 dívky

Bramborová medaile s cenou zlata

Historicky první účast Jižních Supic na Prague Basketball Games skončila hezkým čtvrtým místem.

Tým kategorie U11 složený z dívek 2013, 2014 a některých dokonce 2015 se zúčastnil turnaje Prague Basketball Games úplně poprvé v historii dívčí sekce. Turnaj je moc hezky organizován, naše holky hrály v krásném prostředí haly v Řepích.
V naší kategorii bylo přihlášeno celkem 5 týmů a model turnaje byl následující. Všichni sehrály zápas každý s každým a o poslední postupové místo do semifinále si to znovu rozdal tým na 4. a 5. místě. Nejprve ale hezky popořádku.
První utkání nás čekal proti polskému týmu Osemka Skierniewice. Naše holky do zápasu vstoupily hezky, ale pak přestaly úplně hrát a bohužel nás první soupeř porazil 27:12. Tento zápas výsledkově vůbec neodpovídal průběhu a taky se trenérky pěkně zlobily. Další soupeř byl již o poznání silnější a čekalo nás USK. Bohužel první herní den jsme tedy zůstaly bez bodu. Další den na nás čekaly opět silní soupeři a to Tygři Praha a Brandýs. Obě dvě utkání jsme se zlepšovaly, ale herně byly soupeři nad naše síly. Druhý den turnaje jsme zakončily v bazénu v Řepích a holky si odpočinuly a nasbíraly sílu na střeleckou soutěž. V té nás velmi hezky reprezentovala Agáta Holzerová, která skončila na krásném druhém místě. 
V sobotu nás tedy čekal boj o všechno, pokud porazíme Polky, zůstáváme v turnaji a hrajeme semifinále..motivace byla obrovská a musíme pochválit rodiče za vzorné fandění. Tento zápas měl úplně jinou atmosféru než první utkání a polský soupeř zvolil zajímavou strategii, kdy vše nechal hrát svou nejvyšší hráčku a ostatní ji v podstatě dělaly křoví. Naše holky si se situací poradily a padaly i moc hezké koše, po ubránění soupeře, zavezení balónu za půlku, přihrávka na lépe postavenou hráčku, která dvojtaktem zakončuje. Prostě to byl už hezký basket a holky si vítězstvím 38:22 zajistily postup do semifinále turnaje a propukla obrovská radost. 
V semifinále nás opět čekalo USK, kdy jsme tentokrát sehrály výrazně vyrovnanější zápas a se ctí jsme porohrály pouze 13:17. V zápase o 3.místo jsme bohužel opět nestačily na Brandýs a tak si naše holky na turnaji odváží nepopulární bramborové umístění.
Turnaj byl však plný hezkých momentů, naděje do příští sezóny a věříme, že pokud holky budou pilně trénovat, že se příští rok o tu placku porveme! Tak si zapište do diářů: Prague Basketball Games se 2025 se konná 12. až 15.6.2025.

Kompletní výsledkový servis najdete zde. Statistiky z naší kategorie zde. Rodiče, nezapomňte si stáhnout fotky z oficiální fotogalerie, máte tam krasné fotky Vašich holek.

Tak zase za rok, cinkne to?

Vítězná kvalifikace a jistota celostátní ligy pro U19

Juniorům ročníku 2005/2006 sice již sezona skončila, nicméně těm novým ještě nikoliv. Borce ročníku 2006 a 2007 čekal...

Gardenparty Jižních Supů 23. 6. 2024

Drazí Supí hráči, rodiče, prarodiče a věrní fanoušci! Rok se s rokem sešel a my bychom Vás rádi opět pozvali na Gardenparty Jižních...

Přihlašování do přípravek sezóny 2024/25 spuštěno

Od dnešního dne spouštíme přihlašování do přípravek na sezónu 2024/25. Seznam přípravek bude průběžně aktualizován, letos máme...