Vojtěch Svoboda | | U11

Jižní Supi U11: tentokrát se tolik nedařilo

Naši nejmladší minižáci sehráli druhý turnaj pražského přeboru U11. Oproti prvnímu říjnovému turnaji se nám tentokrát tolik nedařilo - ani výsledkově, ani herně... Po první třetině soutěže jsme tedy s vyrovnanou bilancí 4:4 přesně uprostřed tabulky.

Jižní Supi vs. Tygři Praha 26:68

Zkusili jsme na Tygry vlétnout v sestavě, se kterou jsme na minulém turnaji dokázali vyhrát první čtvrtinu nad Sokolem Pražský. Dnešní soupeř nám to však nedovolil, navíc naši tahouni nebyli v takovém laufu, takže jsme od začátku zápasu tahali za kratší konec a po prostřídání sestavy se projevila větší herní kvalita i zkušenost kluků z Jenče. Nicméně hrál se poctivý minižákovský basket s těsnou obranou po celém hřišti a důrazem na kvalitní hru 1 na 1.

Jižní Supi vs. Porg Basket 31:43

V dalším zápase se již poctivý minižákovský basket bohužel nehrál. Porg zalezl do obranné ulity, nejbližší obránci stáli 1,5 metru od Supích hráčů s míčem i bez míče. My jsme za celý zápas nedokázali pochopit, že právě pohyb hráčů bez míče a jednoduché akce hoď a běž mohou být na tuto statickou obranu tím správným receptem. Naopak jsme v útoku hráli pomalu a sobecky se snažili prosadit jeden proti třem hráčům v bedně... a protože nikdo z nás (zatím) není Lebron James, zatažená obrana soupeře nám míče brala a pak Porg snadno skóroval z rychlých protiútoků. Absurdnost celého dnešního představení podtrhuje cca 10 trojek, které kluci zkusili vystřelit v poslední čtvrtině, protože... protože je prostě na trojce nikdo nebránil :-(

Jižní Supi vs. USK Praha 42:53

USK jsme měli porazit! Dokonce jsme v poločase vedli 30:21 a byli jsme lepší, soupeř s námi nestačil běhat po celém hřišti. Takže co udělal? Správně, zalezl do vlastní trojky, kde nás ubrání snáz. Holt v pražských minižákovských soutěžích v honbě za výhrou takový evergreen :-( Kluci na to bohužel reagovali zpomalením hry a odstoupené hráče pak nedokázali překonávat (vzhledem ke svému věku celkem logicky). Zkrátka jsme se lekli výhry, nešli si za ní dostatečně odvážně, za druhou půli vstřelili jen 12 bodů... a zápas jsme po právu ztratili!

Jižní Supi vs. Sokol Kbely 64:32

Na závěr víkendu jsme si konečně připsali výhru, a to celkem jednoznačnou. Bodově i herně se proti Kbelům prosadilo více hráčů, což je něco, co pro budoucnost týmu kriticky potřebujeme, abychom se nemuseli spoléhat jen na naše čtyři klíčové hráče.

Zhodnocení úvodní třetiny soutěže

Po třetině soutěže figurujeme přesně uprostřed tabulky pražského přeboru U11 s bilancí 4 výhry + 4 prohry. Máme za sebou velmi cennou výhru nad Spartou v prodloužení, ale také nepovedené zápasy s družstvy, které je v našich silách porážet (Porg, USK). Motivací do další části tak může být vylepšit si dílčí bilanci zápasů na 5:3 ;-) Co vy na to, Jižní Supi?

Bramborová medaile s cenou zlata

Historicky první účast Jižních Supic na Prague Basketball Games skončila hezkým čtvrtým místem.