Vojtěch Svoboda | | U11

Jižní Supi U11: začátek soutěže překonal očekávání

Také nejmladší Jižní Supi mají za sebou úvodní turnaj pražského přeboru U11. Vzhledem k velkému počtu nováčků jsme ke startu soutěže hleděli s menší nejistotou... výsledky a především výkony "zkušených borců" však překonaly naše očekávání ;-)

Jižní Supi vs. Sokol Pražský 30:83

Stejně jako naši starší minižáci, začali jsme novou sezonu duelem se Sokolem Pražským. Opět jsme zkusili odvážnou variantu = do první čtvrtiny vyběhli ti nejlepší z našeho týmu! A ejhle, vedli si o poznání lépe než U12 před týdnem - dokonce tak dobře, že úvodní část zápasu vyhráli 22:18 (a nebýt spícího sudího Kuhna, mohlo být naše vedení dokonce vyšší). Ve zbytku zápasu se pak již projevila větší vyrovnanost sokolského kádru a naši benjamínci nedokázali soupeři klást vyrovnaný odpor.

Jižní Supi vs. BA Sparta 65:64 po prodloužení

Zápas se Spartou byl vrcholnou ozdobou celého našeho vydařeného víkendu. Přitom po vlažném úvodu by na nás vsadil málokdo - první lajna hrála neslaně nemastně a zaslouženě ztrácela 10 bodů. Pak ale na hřiště vlétla naše druhá pětka a rozpoutala uragán (zejména Mikyho nedokázala sparťanská obrana vůbec zastavit) a do poločasu stáhla rozdíl ve skóre na jediný bod. Se změnou stran Sparta zkusila také změnit jednotlivé pětky, což nám umožnilo dostat se po třetí čtvrtce až do 11-bodového vedení. To jsme v závěrečné části horko těžko bránili, když se soupeři rozehrál klíčový hráč a dokonce nedlouho před koncem dostal svůj tým do vedení! Miky však dnes zkrátka nechtěl prohrát a poslal zápas do prodloužení (celkem nastřílel úctyhodných 31 bodů). V něm jsme dlouho tahali za delší konec a minutu do konce jsme si možná mysleli, že máme vítězství v kapse... opak byl však pravdou, za Spartu se náhle prosadili do té doby nevýrazní hráči, a tak naši nejtěsnější výhru zachraňoval až Tonda svým signature movem = těžkým eurostepem krátce před koncem ;-)

Jižní Supi vs. Sokol Dubeč 70:16

Sobotní výhra nad Spartou nás nejspíš malinko namlsala, pročež úvod zápasu se spřátelenou Dubčí jsme odehráli nesoustředěně a nedůrazně. Bodový rozdíl proti značně oslabenému soupeři začal narůstat až po poločase a do listiny střelců se nakonec zapsalo celkem 7 Jižních Supů (a to ještě někteří další své stoprocentní šance doslova odmítli a košem se bohužel neodměnili).

Jižní Supi vs. BA Radotín 64:38

Stejně jako den předem, museli jsme rychle obnovit síly a nastoupit bez pauzy do dalšího špílu. Unavené Supíky čekal houževnatý soupeř, který nepříjemně bránil na hranici pravidel a v útoku spoléhal na své klíčové hráče, kteří spoluhráčům de facto nepůjčili míč. Od začátku jsme se srdnatě rvali a stále mírně vedli... definitivně jsme odpor Radotína zlomili ve třetí čtvrtce zejména zásluhou Tondy (celkem 28 bodů), který vyhrál svůj minisouboj s hlavním tahounem soupeře. V poslední čtvrtce jsme náskok již pouze hlídali a dokráčeli si pro třetí vítězství ze 4 víkendových zápasů!

První výhra U19 a bojovný výkon proti lídrovi soutěže

Po čtyřech úvodních utkáních na palubovkách soupeřů jsme konečně měli tu čest zahrát si v naší zbrusu nové domácí hale na...

První domácí zápas Přeboru U11 Jižní Supice

V sobotu 12.10.2024 jsme se sešly s našimi děvčaty U11 k prvnímu domácímu zápasu v této sezóně. Tentokrát hrajeme až...

Premiérová utkání Supic U12

Soutěžní start sezóny pro naše starší Supice. Holky U12 si svůj debut odehráli v Brandýse.