Vojtěch Svoboda | | U12

Jižní Supi U12: první turnaj odhalil slabiny i potenciál

Mladší minižáci Jižních Supů sehráli první turnaj pražského přeboru U12.

Výsledkově se naplnily předturnajové předpoklady.
Nás však daleko více než výsledky zajímaly předvedené výkony... a v nich máme veliké rezervy!

Jižní Supi vs. Sokol Pražský 16:100

Se sokolíky ze Žitné se v minulé sezoně utkali někteří Jižní Supíci, kteří startovali v dresu Dubče. Sehráli s nimi 5 utkání a celkem třikrát je dokázali porazit. Dnes jsme jim však již museli čelit odděleně a to bylo jiné kafe! Od začátku jsme postrádali herní kvalitu i odvahu na to, abychom mohli pomýšlet na vyrovnaný souboj. Soupeř byl ve všem lepší a Jižní Supy dokázal potrestat za všechny chybičky, které jim třeba na trénincích projdou. Nám chybělo lepší ovládání míče pod tlakem, aktivní pohyb hráčů bez míče, obrana 1 na 1, důraz v soubojích... a spousta dalších věcí, na nichž je třeba pracovat!

Jižní Supi vs. Sokol Vyšehrad 82:19

Nedá se říci, že bychom se v druhém zápase nějak zázračně zlepšili. Ba naopak, kluci hráli dlouho pasivně a nesebevědomě - jako by si nechtěli připustit, o kolik sokolíky z Výtoně herně převyšují. Věřit tomu začali až po změně stran a v poslední čtvrtině to prokázali i bodově, když v ní vstřelili 36 bodů (oproti 46 za předchozí tři čtvrtky). Pohříchu nám proti slabé obraně Vyšehradu procházely i nešvary (kupříkladu zakončení zleva pravou rukou), které do budoucna musíme odstranit.

Jižní Supi vs. Sokol Dubeč 45:50

Do derby se spřátelenými dubečskými sokolíky jsme vstoupili doslova hrůzostrašně. Zejména ti hráči, kteří vloni za Dubeč hostovali, začali hrát s přílišným respektem ze šikovných playmakerů soupeře, což jim doslova svazovalo ruce i nohy, natož aby uvolnili hlavu a plnili pokyny trenérů. Lze se skoro divit, že přes bídný výkon jsme v půli ztráceli pouhých 11 bodů. To nám dodalo šanci i odvahu, kluci konečně začali hrát důsledně a sebevědomě. Ve třetí části hry se to ještě na skóre neprojevilo, v závěrečné čtvrtce jsme nicméně zcela ovládli hřiště, mohutně dotahovali a snížili až na konečných 5 bodů. Soupeř vděčí za uhájení těsné výhry pouze basketbalovosti svých klíčových lídrů, kteří se dokáží prosadit i z těžkých situací, v nichž my zatím selháváme.

Výzvy pro další turnaj:
  • Sokolu Pražskému vstřelit aspoň 25 bodů a nedostat jich sto
  • Vyšehradu naopak "kilo" nadělit
  • Dubečské sokolíky porazit

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?