Jakub Kosák | | U17

Liga U17: Snový vstup do sezony

Úvodní 4 kola celostátní ligy kadetů U17 jsme odehráli na domácí palubovce. Postupně jsme přivítali v naší hale soupeře z Poděbrad, Brandýsa nad Labem, Jihlavy a Žďáru a všechny s vítězným koncem.

Jižní Supi – Basket Poděbrady 107:59

(19:12 46:30 76:37)

Praha – Do utkání proti Poděbradům jsme vstoupili vlažně. Zakončení sice nebylo špatné, ale nasazení v obraně ano. Několikrát jsme se nechtěli vrátit, a to soupeř trestal. V polovině 1. čtvrtiny jsme prohrávali. Budíček přišel včas, začali jsme bojovat a hrát s potřebnou intenzitou. Do konce první čtvrtiny jsme převzali vedení, a hlavně začali určovat ráz zápasu.

Do druhé čtvrtiny jsme vlétli jako Supi. Dobrou těsnou obranou jsme dostávali soupeře do problémů, několikrát jsme získali míč ze soupeřovy přihrávky a taky jsme velice dobře fungovali v rychlém přechodu do útoku. Úvodních 5 minut 2. čtvrtiny jsme vyhráli 15:4. Poté se soupeř oklepal a do konce poločasu se již hrálo vyrovnané utkání.

Vstup do druhého poločasu a vlastně celou 3. čtvrtinu jsme zvládli dobře. Pokračovali jsme v dobré obraně, rychlých protiútocích i v dobrém útoku. Jasná převaha se promítla i do skóre a do poslední čtvrtiny jsme si vytvořili vysoké vedení.

Poslední čtvrtina byla bodová z obou stran. Ač se soupeř v utkání nevzdával a snažil se snížit náš náskok, my jsme udrželi koncentraci po většinu poslední čtvrtiny. Až v posledních dvou minutách jsme povolili a prohráli tento úsek 10:2, což však pouze kosmeticky upravilo konečný výsledek utkání. Náš úspěšný start do nové sezony tak zůstal nedotčený.

Jižní Supi – BK Brandýs n Labem 89:82

(22:22 46:47 68:64)

Praha – V neděli nás čekal Brandýs n Labem, který v sobotu taky úspěšně vstoupil do sezony, ovšem v mnohem dramatičtějším utkání, kdy porazil Sokol Žižkov (B-tým USK) o dva body až po prodloužení.

Začátek utkání lépe vyšel soupeři, který se rychle dostal do 5bodového vedení. Nás ve hře držely především střely z dlouhé vzdálenosti, na které jsme chtěli spoléhat možná až moc. Po úvodních minutách jsme se ovšem oklepali a začali jsme být odvážnější v nájezdech do koše. Bohužel jsme v útoku dělali spoustu chyb a nepřesností, které soupeř trestal z rychlých protiútoků. Díky slušné obraně a zlepšené hře 1na1 jsme se bodově drželi se soupeřem, kterého nakonec bodově přeskočili. Brandýs ovšem skóre do konce čtvrtiny srovnal, a tak skončila 1. čtvrtina vyrovnaně 22:22.

Druhá čtvrtina nebylo o nic méně dramatická, něž ta první. My jsme pokračovali v aktivní obraně, se zlepšením na výpomoci, dobře jsme rotovali. Bohužel na druhé straně jsme se trápili, a to v podstatě po celý zápas. Na to, jak vyrovnané utkání jsme hráli, jsme si dovolili neproměnit spoustu jednoduchých situací. Naštěstí, i přes tyto komplikace, jsme stále hráli zodpovědně a sebevědomě. Skóre se i ve 2. čtvrtině přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec se trochu výhodněji zastavilo na straně soupeře, a ten tak šel do šaten s nejtěsnějším náskokem.

I 3. čtvrtina byla velmi vyrovnaná. My jsme se stále trochu trápili v útoku, a to jak v zakončení, tak i v rozhodnutích, která jsme v útoku dělali. Obojí patři k basketbalu a bylo důležité, že jsme si dokázali pomoci dobrou aktivní obranou. Na rozdíl od 1. poločasu jsme již nebyli tak nebezpeční z dlouhé vzdálenosti, naopak jsme ale zvýšili obrátky v obraně. I přes vyrovnaný průběh 3. čtvrtiny jsme si dokázali vytvořit 4 bodový náskok a do poslední části zápasu jsme šli v lepší pozici.

Hned z kraje 4. čtvrtiny jsme dokázali zvýšit svůj náskok na 8 bodů. Ač soupeř v průběhu čtvrtiny dokázal snižovat, vždy jsme si vzali náskok zpět. V poslední čtvrtině se již projevila širší rotace a konec zápasu jsme dokázali celkem v klidu dotáhnou do vítězného konce.

Jižní Supi – BC Vysočina 103:68

(29:16 53:34 77:52)

PrahaUtkání jsme otevřeli tříbodovou střelou. Celkově nám střelba z dlouhé vzdálenosti usnadnila vstup do utkání a, společně s dobrou obranou a rychlým přechodem do útoku, jsme si v průběhu 1. čtvrtiny vypracovali 13bodové vedení.

Trochu jako bychom si mysleli, že to půjde samo, polevili jsme v obraně. Zároveň se nám přestalo dařit v útoku a soupeř začal snižovat. Tři minuty do konce 1. poločasu byl rozdíl ve skóre pouhých 6 bodů a vypadalo to, že nám začíná téct do bot. My jsme však udrželi chladnou hlavu, zvýšili nasazení a kvalitní obranou jsme si do poločasu stihli vytvořit 19bodové vedení.

Do 2. poločasu jsme vstoupili aktivně a rychle jsme zvýšili vedení o dalších 10 bodů. V dalším průběhu 3. čtvrtiny nám trochu zvlhnul střelný prach, soupeř stále bojoval a do konce čtvrtiny snížil.

V poslední čtvrtině jsme ještě dokázali zvýšíš náskok i díky úspěšné tříbodové střelbě. Celkově jsme odehráli dobrý zápas, ovšem s velkým výpadkem ve 2. čtvrtině, který si pro příště musíme odpustit.

Jižní Supi – Vlci Žďár 111:62

(28:19 57:29 82:50)

Praha - Do zápasu jsme vstoupili dobře, během tří minut jsme si vypracovali 10bodové vedení s jediným obdrženým bodem. Soupeř se ovšem vzpamatoval, my jsme některé obranné a útočné situace nevyřešili dobře a do konce čtvrtiny se bodový rozdíl mezi oběma týmy již téměř nezměnil, respektive soupeř snížil o bod.

Druhá část zápasu byla z našeho pohledu o poznání aktivnější. Kvalitní nátlaková obrana nám dávala dost příležitostí chodit do rychlých protiútoků nebo do nepřipravené obrany. Také se projevila naše širší rotace. Do poločasu jsme si vypracovali téměř 30bodové vedení.

Liché čtvrtiny nám v tomto zápase v obraně moc nevycházeli. Několikrát jsme se navzájem nechali „ve štychu“ a místo výpomoci zelo prázdnotou, soupeř trestal. Nám se však dařilo v útoku a, i přes větší bodový příděl soupeře, jsme výhru ve čtvrtině brali my.

V poslední části zápasu se nám podařilo několik dobrých úseků hry, díky nimž rozdíl ve skóre narostl do konečné podoby.

I ve čtvrtém zápase jsme udrželi domácí neporazitelnost a vstoupili ideálně do nové sezony. Teď bude naším úkolem prokázat naše kvality i na venkovních palubovkách.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?