Caki | | U12

Maraton zápasů U12 přinesl 3 výhry

Poslední týdny a měsíce přinesly hráčům U12 různé peripetie v podobě covidových odkladů zápasů, a tak se tento týden nesl ve znamení dohrávek zápasů. Za čtyři dny se naši svěřenci utkali hned se 6 soupeři a v celkovém součtu si nevedli vůbec špatně. Čtvrtek: Jižní Supi - TJ Sokol Pražský 62:49 Na prvním zápase odehraném na naší horké půd

Čtvrtek:

Jižní Supi - TJ Sokol Pražský 62:49

Na prvním zápase odehraném na naší horké půdě na Modré škole se poprvé sešla valná většina kádru U12 daný efekt byl hned znát. Přestože toho spolu kluci mnoho neodtrénovali, dokázali se skvěle sžít na hřišti a mnohdy předváděli krásný basketbal. Všichni hráči dokázali poctivě pracovat jak v obraně, tak i v útoku, a vznikl z toho cenný skalp silného soupeře.

Pátek:

BŠ Tygři Praha - Jižní Supi 70:24

Bohužel již o den později jsme se navrátili k trendu těžkého skládání týmu a oproti čvrteční 15-členné soupisce nám v pátek odpadlo hned 6 jmen. Našich 9 statečných hráčů se však hrdě rvalo s nejlepším týmem soutěže. Hráči se často i na pokraji sil dokázali vyhecovat ke kvalitní obraně a přidali i pár košů, což přineslo z naší strany velmi příznivý výsledek.

Sobota:

BA Radotín - Jižní Supi 77:46

V sobotu jsme se sešli na Žižkově opět v lehce obměněné sestavě a narazili jsme na dalšího velmi kvalitního soupeře. Přestože jsme jejich slabší pětku dokázali přehrát, v druhých čvrtinách obou poločasů na nás vyrukovali borci se zkušenostmi z vyšších kategorií a těžko jsme se s nimi prali. Nicméně jsme se v průběhu zápasu dokázali zlepšit v obraně a zefektivnili jsme i útočnou fázi, takže jsme s pohledu diváka odehráli velmi slušný zápas. Troufnu si říci, že v plné sestavě bychom odehráli vyrovnanější zápas.

Sokol Kbely - Jižní Supi 50:40

V druhém klání jsme s naší sestavou očekávali vyrovnanější zápas, bohužel jsme si nechali zbytečně utéct druhou čtvrtinu, kdy nás soupeř přeskákal především na doskoku a vybudoval si náskok 15 bodů v poločase. Zlepšená bojovnost a zakončení nám sice přineslo snížení rozdílu, ale na otočení zápasu v náš prospěch už jsme se bohužel nezmohli. Přesto si borci zaslouží obdiv za zlepšený výkon i takto v koncovce druhého zápasu.

Neděle:

Jižní Supi - Žižkov Falcons 81:16

V neděli nám odpadli 2 borci a jeden naopak přibyl, takže jsme poslední den odehráli s čistou 10-člennou sestavou. První soupeř byl covidem smožen ještě více než my, a tak vítězství měla být pouze formalita. V tomto zápase se ale musí vyčíst hráčům efektivita, protože to co jsme vše zazdili bylo až nemyslitelné. Hráčům byla v poločase nabídnuta motivace pro dosažení první stovky v sezóně, ale bohužel impotence v zakončení pokračovala i v druhém poločase, a tak byli hráči od této mety velmi vzdáleni. Nech je jim takový zápas ponaučením, že každý "šoupák" je důležitý.

Jižní Supi - Sokol Vyšehrad 40:32

V posledním zápase prodlouženého hracího víkendu jsme se opět utkali s vyrovnaným soupeřem a napínavý zápas se nesl až do poslední čtvrtiny. Oba týmy kvalitně pracovali v obraně, nenechali si moc prostoru a rozhodovala každá proměněná střela. Supíci si až do čtvrté čtvrtiny drželi nejnižší bodový náskok, ale kvalitní úvod závěrečné části zápasu přinesl našim svěřencům až dvojciferný náskok, který už si do konce zápasu nenechali vzít. Tímto zápasem tak dokázali zakončit úspěšně 6-zápasový blok.

Naši svěřenci si tak z tohoto šíleného maratonu zápasů odnesli bilanci 3:3. Nutno podotknout, že v plnější sestavě (která se sešla pouze ve čtvrtek) by ta bilance mohla být ještě příznivější. Velký dík patří všem hráčům, kteří nastoupili do všech zápasů a ukázali, že basketbal mají opravdu v srdíčku. Tyto zápasy ukázaly, že náš kádr je v Praze konkurenceschopný a umí odehrát kvalitní utkání s jakýmkoliv soupeřem. Nechť nás již opustí problémy sestavování týmu a podaří se nám kvalitně dohrát naši soutěž.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?