Jan Panáček | | U19

Nevydařený vstup do nadregionální ligy U19

Koncem října se konečně uskutečnila první utkání juniorů, čekal je výjezd do nejvzdálenějších konců naší skupiny - do Varnsdorfu a do Děčína.

TJ Slovan Varnsdorf - JS 68:61 (14:10, 31:23, 39:41)

 V sobotním utkání nám dělal velký problém doskok, jelikož jsme do Varnsdorfu odcestovali bez vysokých hráčů zvyklých hrát na pozici 5. I přes naši snahu a bojovnost jsme tak z podkoše dostali množství "jednoduchých" bodů...Také jsme soupeři odevzdali spoustu míčů po našich nevynucených chybách ze zbrklosti nebo ze strachu, co udělat s míčem. A pomyslnou třešničkou na dortu byla naše střelecká impotence, kdy nám hlavně zezačátku utkání dělalo problém vůbec trefit zařízení. Trestné hody 28/10 (36 %) jsou též žalostné. 
V průběhu utkání se dařil týmový pressink a když jsme přišli na to, že stačí hrát jednoduše a přímočaře do koše, soupeřovu hru se nám podařilo vyrovnat. Nicméně nedané "šoupáky" a TH nás natolik srážely, že jsme ve vedení dlouho nevydrželi a i když byla v koncovce velká snaha se zápasem něco udělat, soupeř naší riskantní hry využil a sám upevnil svůj náskok.

Nejlepší střelci: Jáchym 23, Jura 11, Vosolík 8


Válečníci Děčín B - JS 70:61 (14:10, 31:23, 43:50)

 Nedělní utkání bylo ve skóre dosti podobné tomu sobotnímu, jednalo se však o určitě pohlednější a rychlejší basketbal. Oproti sobotě jsme byli posilněni o Vomiho a Plutiče  z U17, kteří zaplnili ze soboty pokulhávající pozici 5. Bohužel nám ale chybělo pár menších šikovných borců (Kiki s Robinem při vyvážení míče chyběli). Dařilo se nám pronikat do soupeřovy bedny, kde jsme ovšem spálili spoustu jednoduchých šancí a když byl odpískán faul, trestnými hody jsme pohrdali stejně jako v sobotu (opět 28/10!!). 
Přesto klukům vyšla především 3. čtvrtka, kdy díky precizní týmové obraně, rychlým protiútokům a několika proměněným střelám otočili vývoj utkání. Jenže v poslední části přišel velký útlum, kdy se znovu projevila naše střelecká impotence z jakékoliv pozice. Buďto jsme situace příliš přehrávali a dělali si to složité, nebo se naopak někteří rozhodli vzít to na sebe, což byla pro pět připravených obránců, ostřílených extraligou jednoduchá práce...Hřebíky do rakve nám pak děčínští zatloukli v posledních minutách, kdy trefili tři trojky za sebou a my už na takový závěrečný nástup nebyli schopni odpovědět.

Nejlepší střelci: Vomi 14, Jáchym 13, Plutič 10

Ačkoliv se víkend nedá celkově hodnotit pozitivně, pár plusů se sluší vypíchnout. Především pak patří velký dík borcům z U17, kteří se rychle aklimatizovali a byli velkým přínosem. Bez nich bychom hlavně sotva poskládali 7 hráčů do utkání.
Taky kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a chuť se porvat tam, kde chybí centimetry i kila...
Příště už vítězně!

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?