Cosaq | | U19

Pade na pade

Předposlední víkend play out ligy U19 nás postavil proti přímým konkurentům v boji o udržení soutěže. Sehráli jsme zápasy proti Brandýsu nad Labem a Poděbradům. Jižní Supi – BK Brandýs n Labem 68:64 23:11 39:23 56:42 Začátek zápas a vlastně celá první čtvrtina byla za našeho pohledu výborná. V útoku se nám dařilo střelecky, dost

Předposlední víkend play out ligy U19 nás postavil proti přímým konkurentům v boji o udržení soutěže. Sehráli jsme zápasy proti Brandýsu nad Labem a Poděbradům.

Jižní Supi – BK Brandýs n Labem 68:64

23:11 39:23 56:42

Začátek zápas a vlastně celá první čtvrtina byla za našeho pohledu výborná. V útoku se nám dařilo střelecky, dostávali jsme se do dobrých příležitostí a dokázali je proměňovat. V obraně nám občas pomohla horší efektivita soupeře, ale za celkových 11 obdržených bodů se člověk nemůže zlobit. Bohužel nás 1. čtvrtina hodně uklidnila, možná až moc. Výkon ve 2. čtvrtině nebyl vyloženě špatný, ale byla cítit, že jsme trochu ubrali nohu z plynu. I tak jsme 2. čtvrtinu vyhráli rozdílem 4 bodů, asi se dá konstatovat „bohužel“, protože by nám brzká facka nejspíš pomohla. Tak či tak jsme šli do poločasové pauzy s 16 bodových náskokem. A tady začal náš výkonnostní sešup. Trochu jsme si začali polevovat v obraně, občas jsme nebyli úplně koncentrovaní na útok, avšak stále jsme se drželi bodově se soupeřem, který naopak pomalu začal přitápět pod kotlem. Třetí část zápasu jsme prohráli o dva body, ale mělo to pro nás být varování. Nebylo! Ve čtvrté čtvrtině se naplno ukázalo uspokojení z dosavadního průběhu zápasu. Soupeř začal hrát velice jednoduše, především rychlý nájezd 1na1. To by ještě nebylo nic tak náročného, bohužel my jsme v tom našeho obránce nechali totálně vykoupat a vůbec jsme si nepomohli. Když k tomu soupeř přidal v průběhu 8. minuty trojku, bylo zaděláno na drama, rozdíl ve skóre v tu chvíli byl 4 body. Soupeř po šestkách dokázal snížit i na 3 body, to už jsme se naštěstí trochu probrali a začali bránit. Nakonec jsme udrželi vedení a utkání uzavřeli úspěšnou šestkou a zaokrouhlili jsme naše vítězství na 4 body.

Kompletní statistiky ze zápasu naleznete v odkazu.

Basket Poděbrady – Jižní Supi 90:80

20:18 52:33 73:61

První čtvrtina nebyla špatná. Dostali jsem relativně dost bodů, naopak jsme ale relativně dost bodů také dali. Dvoubodový rozdíl po první čtvrtině nebylo nic, nad čím bychom museli bědovat. To horší přišlo ve druhé čtvrtině. V útoku se nám nedařilo, stane se, ale naše nasazení, bojovnost a intenzita hry v obraně byly tristní. Soupeřova bodová šňůra 17:2 v prvních pěti minutách 2. čtvrtiny mluví za vše. Omluvou není ani frustrace ze zahozených šancí, naopak, to by měl být impuls k většímu nasazení a touze odčinit to v obraně, což nám chybělo. Nakonec jsme šli do poločasu s 19bodovým mankem. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně. Velké nasazení v obraně se nám splácelo úspěšným zakončením v útoku. Po třech úvodních minutách 2. poločasu bez obdrženého bodu jsme se dostali na rozdíl 7 bodů, což nám dávalo naději do dalšího průběhu zápasu. Bohužel, blíž už jsme se nedostali. Soupeř zavřel kohouty a do konce zápasu si udržoval zhruba 10bodový odstup a dovedl utkání k vítěznému konci.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?