Cosaq | | U19

Play - out začíná

Jižní Supi – BVK Holice 62:74 (17:17 33:38 48:56) Praha – První zápas play-out skupiny jsme odehráli proti Holicím. První poločas z naší strany nebyl dobrý. Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Ani v obraně ani v útoku jsme nebyli dostatečně soustředění, a z toho pramenila řada hloupých a zbytečných chyb. Především 2. čtvrtina byla tristní,

Jižní Supi – BVK Holice 62:74

(17:17 33:38 48:56)

Praha – První zápas play-out skupiny jsme odehráli proti Holicím. První poločas z naší strany nebyl dobrý. Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Ani v obraně ani v útoku jsme nebyli dostatečně soustředění, a z toho pramenila řada hloupých a zbytečných chyb. Především 2. čtvrtina byla tristní, kdy jsme nedůsledností pustili soupeře do 5bodového vedení. V poločasové pauze jsme si museli důrazně ujasnit, co od utkání chceme. Do 2. poločasu jsme vstoupili dobře, rychlými dvěma trojkami jsme, byť na moment, otočili skóre zápasu na naši stranu. Bohužel to byl jen záchvěv. Ač jsme ve druhé půlce zvýšili nasazení, soupeř nekompromisně, někdy až krutě, trestal každou naši chybu. Velký rozdíl byl především v efektivitě zakončení. Soupeř postupně zvyšoval náskok až na konečných 12 bodů. Prospaný první poločas nás stál výhru v důležitém utkání. Snad nám to bude sloužit jako ponaučení do dalších zápasů, že musíme hrát vždy od začátku.

Kompletní statistiky ze zápasu naleznete zde.

Jižní Supi – BCM Orli Prostějov 83:79

(23:8 44:30 67:58)

Praha – Vstup do druhého utkání víkendu proti Prostějovu byl z říše snů. Nasazení bylo tentokrát ukázkové, využívali jsme každé díry v obraně, kterou nám soupeř nabídnul. V obraně se nám také dařilo. Musíme ovšem férově přiznat, že soupeři se opravdu nedařilo v zakončení, především zpoza tříbodového oblouku, odkud za celý 1. poločas neměl jedinou úspěšnou střelu. Tak či tak byla první čtvrtina skvělá. Ve druhé čtvrtině jsme možná trochu polevili v obraně, ale hlavně soupeř začal hrát. I tak byl poločasový náskok více než nadějný. Ve druhém poločase si prostějovští vynahradili nulovou efektivitu v zakončení z dlouhé vzdálenosti a vstřelili nám 8 trojek, které jim velmi pomohly stáhnout, a na chvíli i otočit vývoj utkání. Naštěstí se kluci nesložili a, i přes těžkou situaci a ztrátu náskoku, udrželi klidnou hlavu, za což jim patří velká poklona. Nakonec jsme v nervy drásající koncovce udrželi 4bodový náskok a došli si pro cenné vítězství.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?