Cosaq | | U17

Polabská tour

O víkendu jsme hráli s našimi přímými konkurenty o záchranu, s Vysokou nad Labem a Poděbrady, a čekala nás těžká šichta. Vysoká n Labem – Jižní Supi 61:58  14:22 30:37 46:52 Vstup do utkání s Vysokou se nám vydařil. Začali jsme energicky, v útoku jsme hráli kolektivně, dobře jsme si půjčovali míč a vytvářeli si dobré šance k zakončení. V

O víkendu jsme hráli s našimi přímými konkurenty o záchranu, s Vysokou nad Labem a Poděbrady, a čekala nás těžká šichta.

Vysoká n Labem – Jižní Supi 61:58

14:22 30:37 46:52

Vstup do utkání s Vysokou se nám vydařil. Začali jsme energicky, v útoku jsme hráli kolektivně, dobře jsme si půjčovali míč a vytvářeli si dobré šance k zakončení. V obraně jsme hráli aktivně a zodpovědně. Také nám to přineslo 8 bodové vedení. Ve druhé čtvrtině se síly vyrovnaly, soupeř čtvrtinu dokonce vyhrál, ač pouze o bod. Rozdíl by především v útoku, kde jsme si již nedokázali vytvářet tak dobré příležitosti a několika jsme i pohrdli. Třetí čtvrtina byla velmi podobná té druhé, i skóre čtvrtin, jako by se zkopírovalo. Začátek poslední čtvrtiny nebyl z nejlepších, ale ještě jsme na něj dokázali reagovat a pět minut do konce jsme vedli o 8 bodů. Poté začal šestkový festival, který jsme darovali soupeři. Pět minut zápasu nebylo ani jedno mužstvo schopné dát koš ze hry. My především proto, že jsme nedokázali udržet nervy na uzdě. Vytvořili jsme nesmyslné množství nevynucených chyb, kterými jsme soupeři darovali jeden míč za druhým. Za celých pět minut jsme nebyli schopni v žádné sestavě se uklidnit a zahrát jeden normální útok a dát koš. Čím dál tím více jsme se sami potápěli do bažiny. Výhru v utkání jsme soupeři s díky věnovali a zajistili si, že konec soutěže bude velice zajímavý.

Statistiky ze zápasu naleznete v odkazu.

Basket Poděbrady – Jižní Supi 84:70

25:27 41:36 57:54

Zápas s Poděbrady začal přestřelkou, za kterou by se ani v Eurolize nemuseli stydět. 25:27 na čtvrtinu není špatné, tedy z pohledu fanouška. Bodový příděl soupeře jsme potřebovali trochu zmírnit, což se nám ve druhé čtvrtině povedlo, bohužel ještě více se zmírnil náš bodový příspěvek, čímž jsme druhou čtvrtinu prohráli o 7 bodů, a do poločasu šli s 5bodovým mankem. Třetí čtvrtina byla opět vyrovnaná, nám se podařilo snížit o dva body. A tak jsme šli do poslední čtvrtiny jen se 3bodovým mankem. Ve čtvrté čtvrtině nám zvlhnul střelný prach. Dokázali jsme proměnit jen jediný tříbodový pokus, naopak soupeř nás potrestal hned třemi trojkami a v klidu dovedl zápas do vítězného konce.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?