Vanous | | U12

PP U12: Supíci bojují ve skupině o 7.-11. místo

Jižní Supi ročníku 2011 a mladší bojují v letošní sezóně v Pražském přeboru U12 o konečné 7 místo. Soutěž zahajovali v říjnu a září dva kvalifikační turnaje, kde nám byly nalosovávány dva těžcí soupeři = BA Sparta a Sokol Pražský. Tabulka PP U12 F2 Statistiky zápasů Jižních Supů U12 PP U12 1.KT 8.10.2022 První turnaj v sezoně byl pr

Jižní Supi ročníku 2011 a mladší bojují v letošní sezóně v Pražském přeboru U12 o konečné 7 místo.

Soutěž zahajovali v říjnu a září dva kvalifikační turnaje, kde nám byly nalosovávány dva těžcí soupeři = BA Sparta a Sokol Pražský.

Tabulka PP U12 F2

Statistiky zápasů Jižních Supů U12

PP U12 1.KT 8.10.2022

První turnaj v sezoně byl pro některé mladé Supíky zároveň prvním turnajem v životě...

BA SPARTA- JIŽNÍ SUPI U12 95:6 (18:0; 42:0; 61:4)

Naše první utkání v sezoně a pro většinu týmu i opravdu první soutěžní utkání v Pražském přeboru. Sparta hrála rychle, tvrdě a měla i fyzickou převahu, kluci byli tímto stylem zaskočeni a příliš rychle rezignovali. Naštěstí se nám povedlo dát v druhé polovině alespoň nějaké body.

JIŽNÍ SUPI U12 – TJ SOKOL PRAŽSKÝ 19:68 (11:8; 11:30; 15:46)

Do tohoto utkání jsme přecházeli sestavu a výsledkem bylo vítězství nad Sokolem v první čtvrtině. Celkově jsme již hráli v tomto zápase odvážněji, více jsme bojovali a kluci si také více dovolili. Bohužel v druhém poločase jsme nedali docela dost jednoduchých košů, ale zde se již projevila únava z celého turnaje.

PP U12 2.KT 12.11.2022

Druhý turnaj pořádal Sokol Pražský a našemu týmu bohužel chyběli někteří hráči základní rotace.

TJ SOKOL PRAŽSKÝ - JIŽNÍ SUPI U12 95:30 (24:3; 49:12; 79:12)

První polovina zápasu se nám vůbec nepovedla, všude jsme byli pozdě, nechtělo se nám bránit ani bojovat. Do druhé poloviny jsem přeházel sestavu a výsledkem byla vítězná poslední čtvrtina zápasu 18:16. Pozitivem tohoto zápasu je 30 bodů, které se nám podařilo dát silnému soupeři.

JIŽNÍ SUPI U12 – BA SPARTA 28:113 (10:23; 12:69; 19:89)

Zápas se Spartou jsme začali s nejsilnější sestavou co jsme mohli postavit a výsledkem byl vyrovnaný stav do 6. minuty první čtvrtiny. Pak jsme odešli fyzicky a Sparta nám dala spoustu bodů po našich zbytečných ztrátách. Bohužel slabší sestava v druhé čtvrtině vůbec nestačila a dostávali jsme koš za košem. Druhou polovinu jsme již postavili dvě vyrovnané pětice a zápas odehráli v rámci našich možností. Opět se nám podařilo dát poměrně dost bodů.

V soutěži nyní pokračujeme ve skupině o 7-11 místo, kde družstvo Supíků bojuje o první místo a nebýt dvou skrečovaných utkání, tak bychom ho již měli na dosah, takto potřebujeme již neprohrát a Kbely porazit o 17 bodů, což je v našich silách.

PP U12 F2 10.12.2022

Bohužel na turnaj díky nemocem dorazilo z 13 nominovaných pouze 9 zdravých borců, takže jsme nemohli dodržet pravidlo o střídání.

JIŽNÍ SUPI U12 - SOKOL KBELY 0:20 (na hřišti 63:41)

Klíček k celému zápasu byl celý první poločas, zde jsme ještě dodrželi pravidla o střídání a dostali se do vedení o 19 bodů. Celý zápas jsme velmi dobře bránili,  získávali jsme spoustu míčů a  nekompromisně jsme zakončovali. Druhý poločas jsme pokračovali v dobré obraně, ale bohužel už jsme nebyli tak efektivní v zakončení.

JIŽNÍ SUPI U12 – BA RADOTÍN 0:20 (na hřišti 71:32)

Kluci z Radotína vypadali při rozcvičování velmi nebezpečně a basketbalově, naštěstí zápas ukázal, že my jsme na tom mnohem lépe. Celé první tři čtvrtiny jsme střídali přesně dle pravidel a dostali jsem se do vedení o 37 bodů. Celý zápas jsme pokračovali ve stejném výkonu, jako proti Kbelům, výborná obrana,  efektivní zakončení.

PP U12 F2 11. 12. 2022

Na neděli se nám povedlo družstvo doplnit o další hráče, takže jsme mohli střídat dle pravidel a výsledky na hřišti jsou platné. Pro některé borce to byli jejich první zápasy vůbec.

VELKÁ OHRADA - JIŽNÍ SUPI U12 44:53 (13:14; 25:27; 29:41)

Asi náš nejhorší zápas této fáze soutěže, celý první poločas jsme prospali, nechtěli jsme bojovat a mysleli si, že se soupeř porazí sám. Naštěstí se nám alespoň trochu povedla třetí čtvrtina, kde jsme si vybudovali rozhodující náskok a v poslední jsme ho již udrželi.

BA RADOTÍN - JIŽNÍ SUPI U12 26:53 (2:20; 8:29; 15:45)

Druhý zápas to už bylo jiné kafe, na soupeře jsme vlétli jako uragán, výborně jsme bránili a tím jsme se dostávali do jednoduchých zakončeních. Druhou čtvrtinu nás soupeř trochu přibrzdil, ale on má druhou pětku lepší než tu svou první. Naši kluci však pokračovali ve velmi dobrém výkonu, takže se nám povedlo vedení ještě navýšit. Ve třetí čtvrtině jsme soupeři ještě více odskočili, takže ve čtvrté jsme mohli dát větší prostor nováčkům, kteří zaznamenali své první body kariéry.

PP U12 F2 22. 1. 2023

Tentokrát jsme hráli pouze v neděli a to nezvykle až od 14:00, díky omluvenkám se opět dostalo na další nováčky našeho týmu.

SOKOL VYŠEHRAD - JIŽNÍ SUPI U12 39:55 (6:12; 16:29; 28:39)

V zápase jsme se ujali rychle vedení a soupeři jsme odskočili, bohužel pak jsme museli prostřídat a tím jsme ztratili údernost v zakončení.  V druhé čtvrtině se nám povedlo odskočit, ale celý zápas to nebylo ono. Soupeř srdnatě bojoval a pral se s námi o každý bod, bohužel nám se po celý zápas nechtělo moc bránit a tak jsme dostali spoustu laciných bodů.

JIŽNÍ SUPI U12 – VELKÁ OHRADA 78:16 (17:2; 37:6; 64:8)

Podle prvního zápasu proti hradě jsem předpokládal, že budeme mít se soupeřem více práce. Naštěstí kluci přistoupili k zápasu úplně jinak a nedali soupeři žádnou šanci. Velmi dobře jsme bránili a následně proměňovali všechny naše šance i když to bylo třeba až na druhý, třetí pokus, ale to je také důležité. V závěru opět dostali větší porci minut hráči, kteří tolik nehrají.

PP U12 F2 25 .2. 2023

JIŽNÍ SUPI U12 – SOKOL VYŠEHRAD 79:48 (15:8; 35:20; 55:31)

Kluci tento zápas odehráli lépe než ten na Vyšehradě, ale i zde byla spousta zbytečných chyb a nedůrazu v obraně a díky tomu jsme obdrželi tolik bodů. V útoku jsme byli naštěstí daleko efektivnější a dokázali bodovat téměř všichni hráči na hřišti.

SOKOL KBELY - JIŽNÍ SUPI U12 57:41 (8:5; 31:13; 41:19)

Zápas o první místo ve skupině proti Sokolu Kbely. Možná pod dojmem z prvního zápasu, který jsme hladce vyhráli, jsme soupeře podcenili. Klíčem byla, jak se ukazuje v těchto zápasech první čtvrtina, kterou jsme prohráli o 3 body. Horší než výsledek čtvrtiny byl však předvedený výkon, kde o naší bojovnosti vypovídá 0 faulů. V druhé čtvrtině na nás soupeř vyslal svého nejlepšího hráče a kluci nebyli schopni ho nijak zastavit a Kbely si vybojovali rozhodující náskok. Do druhého poločasu jsme prohodili naše pětky.  Zlepšila se bojovnost, obrana, bohužel té druhé co hrála 2 čtvrtiny po sobě už ke konci došly síly. Poslední čtvrtina, to byli Supi, které chceme vidět, lítali po celém hřišti, žádný míč nebyl ztracen a nakonec jsme tuto část vyhráli 22:16

PP U12 F2 26. 2. 2023

Na nedělní turnaj jsme přijeli s trochu obměněným týmem - papírově to vypadalo na velmi oslabenou sestavu, ale opak byl pravdou.

JIŽNÍ SUPI U12- SOKOL KBELY 60:40 (21:2; 31:19; 42:29)

Jak jsem již zmínil, klíčem k těmto zápasům je první čtvrtina, kde jsme oproti sobotě otočili sestavy a částečně je promíchali. To, co se dělo, bylo oproti sobotě nebe a dudy, soupeře jsme totálně přejeli v první čtvrtině o 19 bodů. Do druhé čtvrtiny soupeř poslal borce, který nám v sobotu nastřílel 28 bodů, ale tentokrát jsme ho celkově udrželi díky zlepšené obraně na 14 bodech a Kbelům se povedlo stáhnout naše vedení pouze o 7 bodů. Do třetí čtvrtiny Kbely poslali opět svého nejlepšího, na což jsme reagovali drobnou změnou v sestavě i my. Tuto čtvrtinu jsme odehráli zejména v obraně velmi dobře a nakonec jí vyhráli o 2 body. V poslední části hry se nám opět povedlo celkový náskok navýšit na konečných 20 bodů.  Tento zápas musím označit jako náš nejlepší v letošní sezoně.

JIŽNÍ SUPI U12 – BA RADOTÍN 49:36 (18:4; 26:21; 39:24)

Poslední zápas víkendu, kde jsme již bojovali s velkou únavou, naštěstí se nám vždy povedlo proti horší sestavě Radotína vybojovat dostatečný náskok.  Radotín má v druhé pětce dva hráče, kteří jsou schopni zápas odehrát téměř sami a nám se je ve druhé čtvrtině nedařilo úplně zastavit. Ovšem daleko větší problém pro nás bylo dát si přesnou přihrávku a nekompromisní zakončení. Bohužel jsme vyrobili až moc nevynucených chyb. V poslední části se to již částečně zlepšilo, takže Radotín se na dostřel nedostal.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?