Vanous | | U13

PP U13- Poslední 2 turnaje sezony

O víkendu 3.-4.4.2022 sehrálo naše družstvo U13 poslední dva turnaje PP a nevedlo si vůbec špatně. Sezonu jsme zakončili s bilancí tří výher a jedné porážky což se tomuto družstvo povedlo poprvé v jeho kariéře. Sobota 3.4.2022 turnaj na PORGu Jižní Supi – BŠ Tygři Praha 18:80 (5:24; 11:44; 13:64) V prvním zápase jsme se pot

O víkendu 3.-4.4.2022 sehrálo naše družstvo U13 poslední dva turnaje PP a nevedlo si vůbec špatně. Sezonu jsme zakončili s bilancí tří výher a jedné porážky což se tomuto družstvo povedlo poprvé v jeho kariéře.

Sobota 3.4.2022 turnaj na PORGu

Jižní Supi – BŠ Tygři Praha 18:80 (5:24; 11:44; 13:64)

V prvním zápase jsme se potýkali s nezvyklým prostředím haly a hřištěm umístěném na šířku. Spoustu ztrát jsme zaznamenali tím, že jsme jednoduše opouštěli vymezený prostor kurtu.

Pokud jsme dělali věci, které jsme si řekli, tak jsme byli schopni držet se soupeřem krok. Bohužel v každé čtvrtině jsme měli časový úsek, kdy jsme úplně vypadli ze zápasu a Tygři nám sázeli koš za košem. V tomto zápase jsme dokázali předvést i několik velmi pěkných akcích.

PORG Basket – Jižní Supi 21:47 (9:14; 9:24; 17:32)

Soupeř nastoupil k zápasu pouze se sedmi hráči, nemohl střídat podle pravidel. Pozitivem tohoto zápasu byla druhá čtvrtina, kdy nám soupeř nedal ani bod. Naším největším problémem v zápase bylo proměňování vyložených střeleckých pozic a s postupem zápasu i koncentrace. Tento problém nás bohužel trápil celou sezonu. Jsme schopni se soupeři držet krok, slabší přehrávat, ale ta produktivita...

Neděle 4.4.2022 turnaj v Kunraticích

Jižní Supi - Kačeři Kunratice 69:12 (15:5; 29:8; 45:12)

Stejně jako PORG měli Kačeři pouze  sedm hráčů, což opět vedlo k podcenění soupeře a k malé koncentraci na zápas po celý první poločas. Opět jsme předváděli festival zahozených šancí. Ve druhém poločase se naše koncentrace zlepšila a přinesla daleko lepší výkon a bodový příděl. Zejména poslední čtvrtina už splňovala naše představy. Jen pro zajímavost za druhý poločas jsme dali 40 bodů a rodiče spočítali, že jsme dalších 60 zahodili.

Sokol Vyšehrad- Jižní Supi 43:47 (14:4; 16:29; 34:33)

Asi nejlepší zápas v historii tohoto týmu, rozhodně nejemotivnější a nejnapínavější. Kluci zde podali skvělý výkon se vším co k takovému zápasu patří (bojovnost, nasazení, koncentrace, odvaha). Nutno říci, že Vyšehrad nastoupil téměř kompletní sestavou a v sobotu porazil ve stejné sestavě BA Radotín.

Do první čtvrtiny poslal soupeř to nejlepší co měl k dispozici a tak chtěl zápas rozhodnout hned po první periodě. Zápas nezačal pro nás dobře a za stavu 10:1 jsme si museli vzít oddechový čas a hráče nabudit a uklidnit, což se povedlo. Na konec jsme první čtvrtinu prohráli pouze 14:4.

To, co se dělo ve druhé čtvrtině, jsem dlouho neviděl! Naši kluci na soupeře vytvořili takový tlak, že se téměř nedostal za půlku. Dokonce jsme proměňovali naše šance s větší úspěšností a čtvrtinu jsme vyhráli 25:2! Celkově jsme se ujali vedení 29:16.

Do druhého poločasu soupeř rozdělil své dva stěžejní hráče a bylo to znát. Ve třetí periodě jsme měli problém zejména dát koš, naštěstí jsme soupeře nepustili do většího vedení a do poslední čtvrtiny jsme šli se ztrátou jednoho bodu.

Poslední čtvrtina to byla nervy drásající houpačka s naším sladkým vítězstvím. Chvilku jsme vedli my chvíli soupeř, ale vždy to bylo maximálně o 4 body. Před koncem byl stav 43:43 a my vyhazovali zpod koše soupeře, útok jsme zakončili zabijáckým a drzým nájezdem Matese a šli jsme do vedení.

Zbývalo posledních 14,5 s a soupeř vyhazoval po timeoutu na naší polovině. Vše hrál na svého nejlepšího hráče, avšak naši borci ho ubránili a nepovedenou střelu doskočili. 8,5 s před koncem  jsme vyhazovali zpod koše a povedlo se nám dát hned další koš =+4. Vyšehrad se pokusil ještě dlouhou přihrávkou a rychlým zakončením zápas zvrátit, střela nebyla přesná a my získali opět odražený míč a ten jsme již nepustili.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?