Šimon Gabrík | | U13

Pražský přebor U13: Vítězný Triple

V lednovém kole skupiny F2 se tým U13 utkal s týmy: Velká Ohrada, Sokol Vyšehrad a Basket Kunratice. 

Jižní Supi - Velká Ohrada 64:15 (8:6, 28:10, 46:12)

Vstup do prvního zápasu neprobíhal úplně podle představ, což se odrazilo i na skóre. Do druhé čtvrtiny jsme si řekli, co změnit: tvrdší obranu a jednodušší útok. To se Supům podařilo splnit, a díky tomu jsme začali soupeře jednoduše přehrávat, hlavně způsobem hoď a běž. Po probuzení ve druhé čtvrtině probíhal zápas podle našeho tempa a zaslouženě jsme si odnesli výhru.

Jižní Supi - Sokol Vyšehrad 31:18 (7:6, 12:12, 27:14)

Po sobotní zkušenosti jsme si před prvním nedělním zápasem jasně řekli, že se zápasy vyhrávají v obraně. To si také kluci vzali zodpovědně k srdci. Avšak zapomněli na druhou důležitou část: BASKETBAL SE HRAJE NA KOŠE. Soupeře jsme absolutně přejeli v obraně. 18 bodů za celý zápas je opravdu skvělý výkon. Ale bohužel jsme nebyli schopni proměnit jakoukoliv šanci v útoku. Místo toho abychom hráli jednoduchý nesobecký basket, jsme se opět navrátili k holomajzně, a kvůli tomu byl zápas o dost náročnější. O poločase jsme si řekli, co změnit. A do třetí čtvrtiny jsme nastoupili v úplně jiném duchu. Pokračování ve skvělé obraně a zapnutí hlav v útoku změnily zápas v náš prospěch. S pohlídanou koncovkou jsme si odnesli druhou výhru.

Basketbal Kunratice – Jižní Supi 20:57 (9:18, 13:31, 17:51)

Soupeře posledního víkendového zápasu jsme absolutně podcenili. Při timeoutu v první čtvrtině bylo nutné, kluky znovu probudit a zdůraznit jim, že se zápasy nevyhrávají samy. Poté už Supi začali opět šlapat, a díky tomu jsme si vytvořili pořádný bodový polštář. A tak zbytek zápasu probíhal v naší režii. Odnesli jsme si tak velmi zaslouženě třetí cenné vítězství.

Shrnutí

Víkend nám přinesl tři velmi cenná vítězství. Dokázali jsme si, že věci, které chceme hrát, fungují a vyhrávají nám zápasy. Věřím, že s tímto vědomím se vrhneme do dalších kol přeboru a ukážeme ostatním, co jsme schopni předvést.

Před posledním turnajem drží U11 vyrovnanou bilanci

Naši mladší minižáci hrají v probíhající sezoně pražský přebor U11. Stejně jako na podzim i od začátku nového roku si vedou...

Vítězná rozlučka juniorů s domácí palubovkou

U19 čekaly dvě utkání proti borcům z Žižkova - jedno venku, jedno doma...i přes značnou marodku se podařilo dotáhnout oba matche do...

Přátelské utkání Jižních Supic proti Tygrům

Naše holky 2013 a mladší sehrály přípravné přátelské utkání proti Tygrům Praha.