Šimon Gabrík | | U13

Pražský přebor U13: Výkon, který se už nesmí opakovat

V prvním kole skupiny F2 se tým U13 utkal se 3 týmy. Sokol Dubeč, Porg Basket a Sokol Žižkov.

Porg Basket - JS 43:29 (10:6, 28:9, 35:22)

Do prvního zápasu jsme nevkročili tou správnou nohou. Soupeř byl kvalitní, a pokud do zápasu nevstoupíme tvrdě, nemůžeme očekávat, že nám výhra spadne do rukou. Nepozornosti v obraně nám zavinily několik bodů navíc od soupeře, avšak hlavním problémem tohoto zápasu a celého víkendu byl tragický útok. Především driblink s hlavou dole. Pokud budeme driblovat s hlavou dole, budeme chodit do 2 a více obránců, a pokud bude soupeř kvalitní, ubrání nás levou zadní a bude sbírat jeden balón za druhým... My jsme na tento fakt nedokázali přijít. A to i po důrazné poločasové debatě v šatně. Není se tedy čemu divit, že zápas zaslouženě vyhrál Porg.

JS - Sokol Žižkov Cubs 39:32 (10:4, 18:16, 20:27)

Do druhého zápasu jsme se bohužel neponaučili a vstoupili jsme do něj stejně jako do prvního, ne-li hůř. Neplnili jsme pokyny, které jsme si stanovili. Celý zápas jsme si tak udělali zbytečně náročný. Místo toho, abychom si zahráli nesobecký a kolektivní basket, se každý rozhodl, že bude hrdina a vyhraje celý zápas sám. Tak bohužel ale týmové sporty nefungují, a proto nás zápas stál mnohem víc sil, než měl. Největším problémem byl opět driblink s hlavou dole, kvůli kterému jsme neviděli volné spoluhráče, a kvůli kterému jsme následně ztráceli velké množství míčů. Zápas jsme sice dotáhli do vítězného konce, ale rozhodně se nejedná o výkon, o kterém bychom mohli říct, že byl dobrý.

TJ Sokol Dubeč - JS 36:30 (8:8, 16:19, 26:24)

V posledním zápase jsme se konečně probudili. Hned od první minuty jsme začali plnit jednoduché pokyny. Precizní a zodpovědná obrana a především klid v útoku se zvednutou hlavou. Ovšem jak již bývá zvykem, nedokázali jsme se vyvarovat menším chybám. Zejména neproměňování šancí v útoku a tragické šestky (proměnili jsme pouze 6 z 34!). Do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 26:24, kde se rozhodovalo. My jsme bohužel tentokrát tahali za kratší konec, a soupeř si už koncovku pohlídal.

Zhodnocení:

Tento víkend přinesl 1 cennou výhru a 2 prohry nad družstvy, které je v našich silách porážet. Je to velká škoda, ale to už nezměníme. Co ale změnit můžeme, je pořádně si tento víkend zapamatovat a ponaučit se z něho. Abychom do příštích turnajů ukázali, že tyto týmy dokážeme porážet.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?