Vojtěch Svoboda | | U11

Před posledním turnajem drží U11 vyrovnanou bilanci

Naši mladší minižáci hrají v probíhající sezoně pražský přebor U11. Stejně jako na podzim i od začátku nového roku si vedou výsledkově stejně, drží vyrovnanou zápasovou bilanci a v 9-členné tabulce jsou přesně uprostřed = na pátém místě (pod sebou drží Spartu, Kbely, Radotín a Dubeč, nad námi figurují USK, PORG, Sokol Pražský a Tygři).

Tým Jižních Supů U11 táhne letos především zkušená čtveřice hráčů, kteří nastupují také za starší kategorii. Tato sezona je tedy především o tom, kdo za to vedle Tondy, Mikyho, Jendy a Šimona pořádně vezme, začne dávat basketbalu víc a stane se naší další oporou ;-)

Na uplynulém turnaji jsme si připsali první sezónní porážku se Spartou (o pouhý bod ). Pokud tedy chceme udržet vyrovnanou zápasovou bilanci i na konci soutěže, čeká nás na posledním turnaji velká výzva = porazit někoho z tria Tygři, PORG, USK (což se nám zatím v sezoně ještě nepovedlo). Koneckonců, jak jsme si proti těmto soupeřům vedli v lednu, to si můžete přečíst níže v podrobné reportáži trenéra Tomáše Blažka...

Jižní Supi vs. Tygři Praha 28:93

Hrací víkend jsme započali v brzkých ranních hodinách zápasem proti Tygrům. Sešlo se nás pouhých 10 statečných a v průběhu zápasu se nám jeden hráč zranil - museli jsme tedy dohrávat v 9 lidech. Porušili jsme tak pravidlo o možnosti hraní jednoho hráče pouze ve dvou čtvrtinách, aby si všichni kluci aspoň zahráli. Úvodní zápas jsme dohráli spíše formálně bez energie zvítězit a tomu i odpovídá konečný výsledek.

Jižní Supi vs. Porg Basket 41:46

Do druhého zápasu jsme nastoupili už zase v deseti statečných i se zraněným, který se hecnul, aby v tom tým nenechal. Kluci se konečně probrali ze spánku a již v nich byla větší chuť po výhře. Zápas byl celou dobu velmi vyrovnaný a nabídl velké množství krásných individuálních i týmových akcí. Bohužel jsme v posledních sekundách nebyli schopni proměnit důležitý koš po akci z boční outové lajny, a tak jsme pustili Porg ještě do menší kosmetické úpravy výsledného skóre. I přes prohru v tomto zápase, jsme předvedli dosti nečekaný výsledek a je potřeba pochválit kluky za bojovnost v minimálním počtu až do konce zápasu.

Jižní Supi vs. Sokol Kbely 63:35

V neděli jsme vstoupili do prvního zápasu s Kbely jako favoriti. Oproti předchozímu dni jsme přišli posilnění o tři hráče. I přes to, že zápasu chyběla energie, dravost, agresivita a týmová hra a s tím spojená práce na slabé straně od balonu, tak jsme byli schopni pomocí individuálních výkonů zvětšovat bodový rozdíl pro náš prospěch. Všichni kluci se aspoň mohli dostat na palubovku a ukázat, co v nich je. Tento zápas byl pro nás spíše předkrm před hlavním chodem, kterým byl pro nás následující zápas s USK.

Jižní Supi vs. USK Praha 45:57

Větší výzva nedělního hracího dne bylo utkání s USK Praha. Opakoval se scénář ze soboty, kdy první zápas byl hodně ospalý a druhý zápas byl nasazením diametrálně rozdílný. V tomto zápase nás hodně srazila špatná obrana svého hráče, která nás již v druhé čtvrtině oddálila od výhry. Klukům se nesmí upřít snaha do poslední sekundy o to stáhnout finální rozdíl na co nejmenší.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?