Václav Bartoš | | U12 dívky

První domácí představení Jižních Supic U12

Naše starší dívčí družstvo si odbylo domácí premiéru.

K prvnímu domácímu utkání, ve zbrusu nové šeberovské hale, nastoupili naše Supice před zaplněnou tribunou, proti Sadským vosám.

Začátek zápasu se pro nás vyvíjel mnohem lépe, než při prvním hracím víkendu. Holky se favoritek celé soutěže nezalekli a nebýt jedné slabší pasáže, ve které dostali 10 rychlých bodů, se soupeřem hráli vyrovnanou hru. Ofenzivně první čtvrtině dominovala Denča Jarošíková, která po mnoha pěkných akcích, dala většinu našich košů. Ve druhé čtvrtině však přišel první skrat. Holky nestíhaly návraty do obrany a dostali několik laciných košů, které následně způsobily i zmatečnou hru v útoku. Tu dokázali částečně uklidnit až po timeoutu. Velmi vlažná druhá čtvrtina nás tak stála mnoho bodů a první poločas skončil 64:14 pro hostující celek.

Vstup do druhého poločasu byl po pauze znovu plný energie a holkám se v něm podařilo zatlačit na soupeřky, z čehož plynulo mnoho příležitostí v útoku, které jsme v mnoha případech proměnili v body. Zároveň se nám podařilo soupeřky udržet na 22. Vstřelených bodech, což byla jste o bod lepší bilance než v první čtvrtině. Poslední čtvrtinu zápasu už dominovali soupeřky, Supice sice bojovali v obraně, ale zmatky a nepřesnosti v útoku dávali mnoho možností holkám ze Sadské, jak navýšit jejich vedení. První zápas skončil 114:26

Druhý zápas pokračoval ve stejném trendu jako ten úvodní, Soupeřky těžily z našich nepřesností a výpadků v obraně, které trestaly rychlými koši. Naopak postupné útoky soupeřek jsme dokázali bojovně bránit. V útoku jsme měli velký problém s uvolněním a statickou hrou. Většina našich bodů tak plynula z polorychlích protiútoků, kdy jsme si půjčili míč. Celkové skóre druhého zápasu bylo 17:64.

Z druhého dvojzápasu tak sice odcházíme opět bez výhry, máme však na čem stavět. Herní projev byl lepší než první zápasy a holky se soupeřek nezalekly. Dali jsme několik hezkých košů, po pěkných týmových, tak individuálních akcích.

Za celý tým Jižních Supic bychom rádi poděkovali fanouškům, kteří holkám dělali parádní atmosféru a speciálně rodičům, kteří pomáhali s organizací zápasu. Děkujeme, bez vás by to nešlo!

První výhra U19 a bojovný výkon proti lídrovi soutěže

Po čtyřech úvodních utkáních na palubovkách soupeřů jsme konečně měli tu čest zahrát si v naší zbrusu nové domácí hale na...

První domácí zápas Přeboru U11 Jižní Supice

V sobotu 12.10.2024 jsme se sešly s našimi děvčaty U11 k prvnímu domácímu zápasu v této sezóně. Tentokrát hrajeme až...

Premiérová utkání Supic U12

Soutěžní start sezóny pro naše starší Supice. Holky U12 si svůj debut odehráli v Brandýse.