Caki | | U13

U13 po kvalifikaci cílí na vítězství ve skupině

V listopadu tým Jižních Supů U13 skončil v kvalifikaci na 3. místě a přesunul se do druhé výkonnostní skupiny. Zde jsme si dali za cíl vítězství ve skupině a i přes mnohé překážky se stále držíme naší cesty, kdy jsme si odnesli ze 6 zápasů 4 výhry a 2 porážky. Prosincové zápasy: Sokol Kbely - Jižní Supi 48:30 Hned první turnaj přišla prvn

Prosincové zápasy:

Sokol Kbely - Jižní Supi 48:30

Hned první turnaj přišla první rána, kdy jsme byli ochuzeni o naše opory, které se účastnili turnaje CEYBL za Sokol Dubeč. V prvním zápase nás přitom čekal soupeř, se kterým se budeme tahat o čelo ve skupině a porážka znamenala značnou komplikaci. Naši svěřenci se museli potýkat především s výškovou dominancí soupeře. Přestože jsme se rvali až do konce, slabší produktivita nám nedovolila vítězství.

BK Kralupy Junior - Jižní Supi 35:36

Hned na to jsme navázali zápasem se slabším soupeřem, ovšem Supíci jakoby zaspali v prvním poločase, za což si od trenérů zasloužili kritiku a především nechali protější tým ve vedení. V druhém poločase se hráči alespoň částečně vzpamatovali a začali makat pro tým, avšak opětovná impotence v útoku nás stála vyšší vedení. S menším štěstím jsme nakonec vítězství urvali a mohli v dalších zápasech pomýšlet na upevnění vyšší pozice v tabulce.

Jižní Supi - BK Kralupy Junior 68:22

V dohrávce prosincového kola jsme se utkali se stejným soupeřem, nyní však v posilněné sestavě oproti víkendu a na výsledku to bylo ihned znát. Supi soupeře ve všem přehrávali, což v druhém poločase zapříčinilo částečné vypuštění zápasu. I tak jsme si s přehledem utkání pohlídali.

Lednové zápasy:

Jižní Supi - Sokol Vyšehrad 38:37 (po kontumaci 0:20)

Na domácí lednový turnaj jsme počítali s příjezdem opor z CEYBLu na druhé utkání a věřili jsme, že se zbylým kádrem urveme proti Vyšehradu vítězství. Bohužel kvůli nečekaným omluvenkám jsme do prvního zápasu nastoupili jen v 9 hráčích. I přes nižší počet jsme se rozhodli pokusit se urvat vítězství v rámci pravidel, což znamenalo hrát 2 čtvrtiny v menším počtu hráčů. I přes tuto nevýhodu jsme se v poločase drželi na dostřel a většina hráčů předvedla na své poměry nadstandardní výkony. Přestože jsme drželi vyrovnaný výsledek až do 4. čtvrtiny, jeden ze čtyř statečných hráčů se zranil a nemělo již význam výsledek takto nahánět. V posledních minutách se nám pak již v 5 hráčích podařilo výsledek otočit, odešli jsme tak z utkání alespoň s dobrým pocitem.

Jižní Supi - Sokol Kbely 47:34

V druhém utkání již posilněni o Ceyblovské hráče jsme chtěli Kbelům vrátit porážku. Přínos nové kvality do týmu povzbudil všechny hráče v týmu a hned od začátku jsme převzali otěže zápasu a již jsme soupeře před sebe nepustili. Naši svěřenci hnáni skvělým domácím kotlem pracovali skvěle v obraně a v útoku si týmově pomáhali a zaslouženě vyhráli.

Jižní Supi - Tygři Praha B 53:52

Poslední dohrávané utkání v týdnu opět patřilo Supům. Z marodky se vrátili někteří hráči a navíc soupeř přijel v počtu 7 hráčů, tudíž střídal v zápase jak chtěl a utkání se dohrávalo pouze z formálních důvodů. To pravděpodobně některým hráčům stouplo do hlavy a nedokázali se během celého zápasu plně zkoncentrovat. Do poslední čtvrtiny jsme tak vcházeli s mankem 12 bodů, avšak cílem bylo urvat vítězství. Hráči se naštěstí dokázali vyburcovat a opět se jim v poslední minutě podařilo utkání otočit a dohnat do vítězného konce.

Po prvních dvou turnajích se tak držíme na druhé příčce a pokud budeme chtít přeskočit na první místo, bude důležité, abychom se pravidelně scházeli a podávali výkony, které nám zajistí splnění našeho cíle.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?