Jan Panáček | | U19

Vítězná rozlučka juniorů s domácí palubovkou

U19 čekaly dvě utkání proti borcům z Žižkova - jedno venku, jedno doma...i přes značnou marodku se podařilo dotáhnout oba matche do vítězného konce, i za cenu lehkého drama.

JS - Sokol Žižkov B 62:56 (17:17, 31:29, 43:41)
V sobotním duelu jsme se trápili především ve střelbě z delší vzdálenosti. Časté absence na trénincích nebo psychická nepřipravenost si vybraly svou daň a my tak museli spoléhat především na těžce vybojované koše z bedny. Do zónového pressu si kluci také zvykali, ačkoliv by se už měla projevit určitá herní vyspělost, přibývalo hloupých ztrát a špatných řešení v klíčových situacích. Až do poslední čtvrtky se jednalo o vyrovnané utkání, kdy ani jeden z týmů nebyl s to vytvořit si vyšší bodový náskok. V koncovce jsme se však trhli, především díky perfektní nátlakové celoplošné obraně a rychlým brejkům. Rozehrávačské duo Sojkič s Krisem byli nejen oporami v obraně, ale tentokrát také v útočné fázi. I díky nim se nám podařilo překonat závěrečný nápor hostů a v posledním domácím utkání v sezoně si dojít pro vítězství.

Střelci: Kris 20, Sojka 18, Mates Košata 8

Sokol Žižkov B - JS 58:63 (11:21, 26:38, 39:51)
Odveta na venkovní palubovce měla rozdílný průběh, bohužel ale podobnou koncovku. Kluci už věděli, na co se připravit, jak řešit situace v útoku a proto se nám dlouho dařilo udržovat cca desetibodový náskok. Jenže abychom náskok také navýšili a zápas si s předstihem pojistili, museli bychom zapnout v obraně. Ať už z důvodu vyčerpání ze soboty či jen z nesoustředěnosti nám soupeř dával spoustu laciných bodů po našem nedůrazu nebo špatné (a kolikrát ŽÁDNÉ) komunikaci. V poslední části se Žižkov chytil, my naopak ztráceli kontrolu nad utkáním a přestávali být produktivní. Takže tu opět místo klidného konce bylo drama, kdy kluci bojovali do posledního dechu, aby uhájili ten zbytek vedení, co zbýval...
To se povedlo a U19 tak oslavili i druhou výhru.

Střelci: Mates Košata 13, Filip Bartoš 12, Robin 10

Stejně jako v minulých víkendech i tentokrát patří velký dík borcům z U17, kteří se rozhodli přijít si zahrát a zachránit kluky ze zapeklité situace (bez nich by se hrálo v 5-6 hráčích...). Kris, Koště, Mára Očadlík i Fíla Bartoš předvedli parádní výkony a značně klukům pomohli.

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?