Jakub Kos | | U17

Výjezdy do Východních Čech.

Po prvních čtyřech kolech, která jsme sehráli na domácí palubovce, nás čekala naopak čtyři utkání venku, a to konkrétně proti týmům z Hradce Králové, Pardubic, Brandýsa n. Labem a Poděbrad.

Královští Sokoli – Jižní Supi 66:96

14:30 31:49 53:73

 


První z řady venkovních utkání nás čekal výjezd do Hradce Králové, kde jsme nastoupili proti místním Královským Sokolům.

Do utkání jsme vstoupili s energií a rychle jsme si vybudovali dvouciferný náskok. Během prvních sedmi minut jsme úspěšně drželi soupeře v šachu. Avšak následně jsme ztratili koncentraci a dovolili Sokolům sérii šesti bodů. Tato situace nás však nakopla, a díky zlepšené hře jsme ovládli závěr první čtvrtiny. Tak jsme mohli vstoupit do druhé části zápasu s pohodlným 16bodovým náskokem.

Ve druhé čtvrtině soupeř přešel na zónovou obranu, s níž jsme měli problémy. I když jsme několikrát ukázali pěknou souhru a rychlý pohyb, obecně jsme měli potíže s vytvořením dobrých šancí a často jsme se v útoku ztráceli. Naopak soupeř měl mnohem více šancí útočit do otevřené obrany a snížil bodový rozdíl. Až ke konci čtvrtiny se nám podařilo soupeře zastavit a jít do nepřipravené obrany. Náš náskok jsme nejen udrželi, ale zvýšili ho o dva body oproti první čtvrtině.

Třetí čtvrtina se stala střeleckou přestřelkou. Dokázali jsme se úspěšně prosazovat proti zóně, a tříbodové střely nám hodně pomohly. Avšak vzadu jsme byli nepozorní, a soupeř se zlepšil v útoku. Naše štěstí bylo, že Sokolové nezvládli trestné hody, což nám umožnilo vyhrát i tuto část utkání navzdory ne příliš přesvědčivé obraně.

Jakékoli možnosti pro soupeře zdramatizovat zápas jsme zmařili hned na začátku čtvrté části, kdy jsme vytvořili sérii 17 bodů a odskočili na 30 bodový rozdíl. Závěr zápasu jsme již s klidem kontrolovali.

 

Tesla Pardubice – Jižní Supi 57:69

12:25 28:38 44:57

 

Druhý zápas víkendu jsme hráli proti Tesle Pardubice.

Začátek zápasu jsme naprosto ovládli. Do prvních sedmi minut soupeř vstřelil pouze jednu tříbodovou střelu, jinak jsme ho drželi pod kontrolou, a vše vypadalo naprosto v pořádku. Ačkoliv se soupeř v závěru první čtvrtiny trochu vzpamatoval, 12 obdržených bodů je stále velmi dobrým výsledkem.

Druhá čtvrtina již nebyla tak idylická. Soupeř převzal iniciativu, a situace se oproti první čtvrtině obrátila. Za prvních sedm minut druhé čtvrtiny jsme vsítili pouze dvě úspěšné tříbodové střely, což bylo jen zlomkem bodů z předchozí čtvrtiny, zatímco soupeř bodoval. Vzepětí přišlo až dvě minuty před koncem, kdy jsme dokázali zastavit bodový propad a uhájili dvouciferný náskok.

První dvě úspěšné zakončení třetí čtvrtiny sice patřily soupeři, ale poté jsme opět začali hrát naši hru. I přes tristní výkon z trestných hodů jsme postupně získali zpět náskok z první čtvrtiny, a vyhlídky do poslední čtvrtiny byly pozitivní.

I když vyhlídky byly pozitivní, naše koncentrace se vytratila. Soupeř trpělivou a poctivou hrou postupně snižoval náš náskok, a my jsme nebyli schopni udržet tempo. Zlom přišel, když jsme měli pouze čtyřbodový náskok. Náhle se situace obrátila, soupeř přestal bodoval, zatímco my začali. Poslední dvě minuty zápasu jsme již kontrolovali. Celý zápas byl jako na houpačce, a výkon v první čtvrtině se ukázal jako zásadní. Pro příště si nemůžeme dovolit podobné výpadky, protože by mohly ovlivnit výsledek zápasu. Nicméně bereme si důležité vítězství z Pardubic, kde se vítězství nezískávají lehce!

 

Brandýs nad Labem – Jižní Supi 84:57

23:19 32:31 65:41

 

Minulý víkend v sobotu jsme zavítali do Brandýsa nad Labem a očekávali jsme velmi náročné utkání.

Předpoklad se ukázal jako správný, a to hned od samého začátku. V útoku se nám úplně nedařilo, ale horší chvíle ještě měli přijít, ovšem v obraně jsme byli v pozici statistů hned od začátku. Souboje o míč a doskoky pro nás byly problematické. Během první části zápasu jsme se ještě bodově udrželi, ale náš výkon byl daleko od ideálního. Náš problém nebyl pouze v taktice, ale i v nasazení, bojovnosti a intenzitě.

Druhá čtvrtina byla ideální pro fanoušky defenzivního basketbalu. Jestli byli tak schopné obrany nebo tak neschopné útoky je těžké říct, ale 21 vstřelených bodů oběma týmy dohromady za jednu čtvrtinu je skutečně málo.

Vyrovnaný poločasový stav vybízel k dramatickému druhému poločasu. To bychom se ho ovšem museli účastnit. Fyzicky jsme se možná zúčastnili, ale mentálně to tak nevypadalo. Všude jsme byli pozdě, prohrávali jsme souboje o balon a vstřelit koš pro nás vypadalo jako nadlidský úkon. Soupeř naopak hned na začátku dvěma tříbodovými střelami tzv. „chytil slinu“ a udělal z nás trhací kalendář.

Třiadvacetibodový rozdíl byl v našem rozpoložení do poslední čtvrtiny moc velkým soustem, i tak jsme si chtěli aspoň částečně napravit reputaci a odehrát alespoň jednu dobrou čtvrtinu. Ač jsme se v útoku trochu zvedli, na výhru ve čtvrtině to nestačilo, a tak jsme si z Brandýsa odvezli první prohru v soutěži.

 

Basket Poděbrady – Jižní Supi 61:88

8:25 23:46 48:70

 

V neděli jsme hráli v nádherné hale v Poděbradech.

Hned od úvodu jsme převzali iniciativu utkáni a diktovali tempo. V obraně jsme hráli s dobrou, ale ne ideální, intenzitou a nasazením. Co se nám nepodařilo ubránit tam nám soupeř pomohl, když několikrát nevyužil dobrou pozici ke skórování. I díky tomu jsme ovládli první čtvrtinu 17bodovým rozdílem.

            Ve druhé čtvrtině už soupeř částečně srovnal mířidla a bodově se zvedl. Naše obrana byla dobrá, ale do výkonů ze začátku sezony ještě jeden rychlostní stupeň chyběl. V útoku jsme se hodně spoléhali na trestné hody a zakončení z blízkosti koše. Třiadvacet obdržených bodů za poločas je slušný výsledek, ač nám to soupeř svými nepřesnostmi ulehčil.

            Do 2. poločasu jsme chtěli vstoupit s ještě větším nasazením. Opak byl pravdou. Na obranou stránku hry jsme úplně rezignovali a udělali ze 3. čtvrtiny spíše bodové hody než takticky vyspělý výkon. Za 3. čtvrtinu jsme obdrželi více bodů, než za celý 1. poločas.

            Poslední čtvrtina se již dohrávala v klidu. Soupeř se ze začátku nadechoval ke zdramatizování zápasu, my jsme naštěstí rychle zareagovali a dovedli zápas k vítězství.

Jižní Supice hlásí výborné umístění z Radotína z turnaje 3na3

Naše kategorie U11 se zúčastnila turnaje 3 na 3 v Radotíne a odvezla si domů krásné druhé místo, kdy až ve finále nestačila na ryze...

Liga U17: Shrnutí základní části

V základní části celostátní ligy kadetů U17 jsme odehráli celkem 14 utkání s bilancí 12:2.

Známe termíny soustředění v létě 2024

Milý rodiče, hráči, trenéři a příznivci Supí rodinky! Prosím koukněte na termíny našich soustředění, těšíme se na Vás. Věříme,...