Cosaq | | U19

Výkop sezóny

O víkendu jsme odehráli první soutěžní zápasy. V dosti okleštěné sestavě jsme zavítali na palubovky Pardubic a Poděbrad. Tesla Pardubice - Jižní Supi 77:61 (18:11 33:32 59:46) Nejdříve nás čekali Pardubice. Těžko se obecně o tomto víkendu píše. V tomto zápase nelze skoro nic pozitivního vypíchnout. Maximálně mě napadá poukázat na naši slu

O víkendu jsme odehráli první soutěžní zápasy. V dosti okleštěné sestavě jsme zavítali na palubovky Pardubic a Poděbrad.

Tesla Pardubice - Jižní Supi 77:61

(18:11 33:32 59:46)

Nejdříve nás čekali Pardubice. Těžko se obecně o tomto víkendu píše. V tomto zápase nelze skoro nic pozitivního vypíchnout. Maximálně mě napadá poukázat na naši slušnou rotaci v obraně, ačkoliv i v tomto ohledu v očích trenérského dua stále zaostáváme v agresivitě, jak na balonu, tak u hráčů na první přihrávku. Zbytek se dá popsat pouze dvěma slovy: řekl bych, že je to nejvíce výstižné CHAOS a STRACH. Absolutní ustrašenost cokoli udělat, vymyslet či prostě jen zkusit. Téměř každý hráč, který se na hřišti objevil, si pouze hleděl svého, zbavoval se míče, jen aby náhodou mu ten balon někde neutekl. Z tohoto důvodu jsme dostávali koš za košem jen z naší marnotratné rozehrávky a když k tomu připočteme pár zběsilých střel, které tam soupeři spadly, tak se dostaneme téměř ke všem košům, které nám soupeř dal.

Kompletní statistiky naleznete zde.

Basket Poděbrady - Jižní Supi 58:59

(17:8 39:18 52:38)

Důrazně jsme si vysvětlili, že to, co se dělo v sobotu, se již nebude opakovat. Ačkoli zápas nebyl podle stejného scénáře (zejména protože soupeř na nás tak enormně netlačil při rozehře), tak se to za zlepšený výkon považovat nedá. Soupeři tam padlo hodně dlouhých střel, ale dával je jen kvůli tomu, že jsme mu je umožnili. Byli jsme neskutečně laxní v obraně a jakoby se nám ani nechtělo do útoku. Rozehrávači nevěděli, co si mají s tím balonem počít, protože ho od nich nikdo nechtěl. Uspokojili jsme se s pochodovým tempem soupeře a netrpělivě vyhlíželi, kdy už to konečně skončí. A to jsme byli teprve v prvním poločase, po kterém jsme odcházeli do šaten s 21 bodovou ztrátou. Teď jsem zde dlouho popisoval utrpení prvního poločasu. K druhému stačí říct jen: ROZBĚHLI JSME SE! Tak málo stačilo k otočení až 26ti bodové ztráty na konečných +1 10 vteřin před koncem. Soupeř najednou nebyl schopen trefit skoro zařízení, když jsme přitlačili v obraně, zvlášť když jsme se vzápětí sprintem rozběhli do útoku. Hodně 2. poločas a jeho průběh zlehčuji, ale snad fakt, že v druhém poločase jsme dali 41 bodů bez jediného úspěšného tříbodového pokusu a ubránili soupeře na 19 bodů, když v prvním dal 39 je vám důkazem, že si nevymýšlím.

Autor: Vojtěch Krystlík

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?