Cosaq | | U19

Zápasový maraton

V tomto „volebním týdnu“ jsme vyzvali v naší domácí hale hned 3 soupeře. V klasickém víkendovém rozvrhu na nás čekali sousedi ze Kbel a Brandýsa nad Labem. Dalším oponentem, který za námi přijel už ve středu během státního svátku, byli lvi z Jindřichova Hradce. Pracovníci na basketbalovém svazu pracovali o malilinko rychleji, než jsme my před 14ti

V tomto „volebním týdnu“ jsme vyzvali v naší domácí hale hned 3 soupeře. V klasickém víkendovém rozvrhu na nás čekali sousedi ze Kbel a Brandýsa nad Labem. Dalším oponentem, který za námi přijel už ve středu během státního svátku, byli lvi z Jindřichova Hradce. Pracovníci na basketbalovém svazu pracovali o malilinko rychleji, než jsme my před 14ti dny většinu času běhali, tudíž už jsme měli soupisku aspoň částečně podle našich představ a do toho nám náš milovaný Christos oznámil svůj comeback na basketbalové palubovky. Vypadalo to, že se blýská na lepší časy.

Jižní Supi - BK Lions Jindřichův Hradec 63:33

(22:2 38:11 54:26)

V optimismu jsme zůstali celou první čtvrtinu prvního klání, kdy ačkoli by stále mohlo být o trochu lépe, tak soupeř nedosahoval takových kvalit, aby nám to ukázal. Tuto čtvrtinu jsme soupeři dovolili pouhý jeden koš, a to ještě úplně laciný při vyhazování zpoza koše. Naopak my nastříleli pěkných 22 bodů. Tuto číslovku si zapamatujte. Zbytek zápasu nás rychle vyvedl z dobře nastavené atmosféry. Vyloženě jsme ten zápas dohrávali. Jako by kluky nebavilo hrát basket. Myslím si, že každý v hale, ať už to byli hráči na hřišti, na lavičce, trenér soupeře nebo diváci si říkali, proč tady vlastně ztrácejí čas. Sám sebe jsem přistihl při myšlence, že bych radši zajel na Eden a koukal na košíkovou s točeným zdarma v ruce. Pro lepší vjem vám sem jen hodím opět dvě statistiky. Poslední čtvrtina skončila 9:7 a my za celý druhý poločas dali 25 bodů. Ano... to je jen o tři více než za první čtvrtinu.

Kompletní statistiky naleznete zde.

Jižní Supi - BK Brandýs nad Labem 77:68

(24:16 36:37 47:53 64:64)

Výhra je výhra - tudíž jsme hodili středeční zápas za hlavu a šlo se dál. Skutečně to tak prvních 5 minut aspoň vypadalo, když si v půlce čtvrtiny bral soupeř timeout s 10ti bodovou ztrátou. Při tomto timeoutu se ovšem trenér soupeře nejspíš rozhodl místo sdělování taktiky svým svěřencům začít amatérsky kouzlit a zaklít naše hráče, protože od tohoto momentu jako bychom se vrátili dva týdny zpět do zápasu s Pardubicemi. Press Brandýsa na rozehrávače + nulová snaha ostatních hráčů nešťastníkovi jakkoli pomoct a chtít míč = dostáváme koš za košem jedna na nula. Jen velice omezená rotace hráčů byla schopna si na hřišti pomoct a držet nás na dostřel. Zaklínadlo z hráčů opadlo až 5 minut před koncem zápasu. Až v tuto chvíli zas to začalo vypadat, že tento zápas chceme skutečně VYHRÁT. Z -8 jsme krůček po krůčku stahovali a k našemu „štěstí“ či „smůle“ (dost záleží na úhlu pohledu) se skóre zastavilo na 64:64. Prodloužení jsme už díky bohu ovládli a odnesli si až nečekaně složitou výhru.

Jižní Supi - Sokol Kbely 82:84

(18:23 41:46 59:63)

Soupeř přijel bez svých nám dobře známých tří největších opor, které tvořily doposud přes 60 % bodů celého týmu. My ovšem byli obeznámeni s tím, že zápasy si prohráváme výhradně sami a nezáleží na tom, jak vypadá soupeř. Zápas začal hned od úvodu v zajetých kolejích. Tempo určoval soupeř, hrálo se staticky a my byli laxní v obraně. Soupeř proměňoval nelehké střely po driblingu a zpoza clon. Ty ovšem vůbec neměly nastat v případě, že bychom v obraně běhali a KOMUNIKOVALI. V druhém poločase jsme zlepšili obranu. Soupeř najednou neproměňoval až na trojky o téměř NIC. Bohužel po celý zápas jsme měli velký problém s doskokem, tudíž soupeř na jeden náš koš měl sice tři pokusy, ale stačilo mu ke konečnému výsledku 84:82 pro soupeře. Abych byl alespoň trochu pozitivní, tak tento zápas byl v poměru s tím, co zatím v sezóně předvádíme, slušným výkonem. Možná smůla, možná štěstí pro kluky, že v očích trenéru STILL NOT GOOD ENOUGH.

Autor: Vojtěch Krystlík

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ...

Naši nejmenší si užili krásné odpoledne

Druhé pokračování basketbalového setkání Špunti nabídlo druhé pokračování a opět s naší účastí.

Neskutecně nabitý víkend pro Jižní Supice

Tak tohle byl nezapomentulný víkend pro naše Jižní Supice. Přespávačka, první místo a bazén za odměnu. Tak takhle by to šlo, nemyslíte?