Archív autora

Liga U17 zůstává na Supech

Kolo kvalifikace V prvním kole kvalifikace, které se konalo v městské hale ve Slaném, jsme zarazili na sršně z Písku, Lynx Liberec, Klatovy a domácí Kralupy. JS – Sokol Sršni Písek B 52:69 (16:16 26:44 39:55) V prvním zápase jsme se utkali s nejtěžším soupeřem, a pozdějším přímým postupujícím, Pískem. V první čtvrtině jsme dokázali držet krok, ale ve zbylém průběhu se

Poslední extraligový víkend sezony 2021/22

Poslední víkend této extraligové sezony nás zavál do Prostějova a do Holic. BCM Orli Prostějov – Jižní Supi 51:55 (9:15 29:20 41:36) Do 1. čtvrtiny zápasu s Prostějovem jsme vstoupili aktivněji a v průběhu čtvrtiny jsme si, díky kvalitní střelbě a troše štěstí v obraně, vytvořili až 10bodové vedení. Ke konci čtvrtiny jsme trochu polevili a soupeř zlepšenou

Play – out začíná

Jižní Supi – BVK Holice 62:74 (17:17 33:38 48:56) Praha – První zápas play-out skupiny jsme odehráli proti Holicím. První poločas z naší strany nebyl dobrý. Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Ani v obraně ani v útoku jsme nebyli dostatečně soustředění, a z toho pramenila řada hloupých a zbytečných chyb. Především 2. čtvrtina byla tristní, kdy jsme nedůsledností pustili

Ostravo, Ostravo!

Poslední víkend nadstavbové části jsme zavítali do Ostravy, kde jsme sehráli utkání s NH Ostrava a Snakes Ostrava. NH Ostrava – Jižní Supi 71:51 (14:6 31:18 47:38) Vstup do utkání nám nevyšel. Velmi nás trápilo zakončení, nebyli jsme schopni dát koš. I přes naší střeleckou impotenci jsme zůstávali v zápase především díky dobré obraně. Ve druhé čtvrtině

Extraliga U19: Přeložené zápasy

Jižní Supi – NH Ostrava 63:82 (13:19 29:43 47:64) Odložený zápas s druhým týmem z Ostravy jsme dohrávali v týdnu ve středu. První čtvrtinu jsme se ještě dokázali držet na dostřel, ale ve druhé nám bohužel trochu došel dech a nechali jsme soupeře utéct do 14bodového vedení. Ve druhém poločase jsme se chtěli vrátit do zápasu, ale soupeř

Exliga U19: Poslední domácí dvojička

O víkendu jsme se utkali s týmy ze spodku tabulky, kde se také momentálně nacházíme. My, v momentálním dobrém psychickém rozpoložení a stoupající formou, jsme neměli jiné než ty nejvyšší cíle a to získat v petrovické hale dvě vítězství. Nerozhodila nás ani absence hlavního trenéra, který to s tou pozitivní náladou lehce přehnal :D. I přes

Extraliga U19: První extraligové výhry

BVK Holice – Jižní Supi 77:78 (26:19 45:31 59:51 72:72) Holice – První zápas nadstavbové části jsme sehráli proti Holicím, které se v tabulce pohybovaly těsně nad námi, s jednou výhrou ze základní části. První poločas nám vůbec nevyšel. Vstup do utkání byl ještě docela dobrý, dařilo se nám v útoku a rychle jsme se dostali do vedení.

Exliga U19: Těžká zkouška v Jihočeském kraji

GBA Lions J. Hradec – Jižní Supi 81:64 (27:19 41:37 54:60) Druhý extraligový víkend jsme zavítali do Jindřichova Hradce a do Písku. V sobotním zápase jsme se postavili týmu GBA. Do zápasu jsme nevstoupili ideálně, soupeř na nás několikrát vytáhnul celoplošný obranný presový systém, který jsme měli problém překonat. Velmi nekonzistentní jsme byli také v obranné činnosti.

První extraligové zkušenosti

USK Praha – Jižní Supi 101:55 V prvním extraligovém zápase jsme narazili na USK Praha, které se pravidelně kvalifikuje na Final4 a cílí na nejvyšší příčky. Většinu prvního poločasu jsme se seznamovali s nároky extraligové soutěže a měli jsme přílišný respekt k soupeři. Poslední minuty prvního poločasu nabídly již lepší herní projev a více odvahy z naší strany. Ve

Jižní Supi postoupili do extraligy U19!

V sobotu 12.6. ráno jsme se celý tým sešli na odpočívadle kousek za zastávkou metra Opatov, jak bývá naším zvykem při odjezdu na venkovní zápasy. Tentokrát to bylo trochu jiné, odjížděli jsme do Opavy na kvalifikaci o extraligu, nejvyšší mládežnickou soutěž. Čtyřhodinová cesta plná lehké nervozity a očekávání utekla jako voda, když jsme dorazili k našemu hotelu,