Archív autora

Liga U19: První ligový víkend

GBA Lions JH „B“ – Jižní Supi 76:72 (20:13 41:42 60:58) JH – 26.9.2020 První zápas sezóny jsme sehráli na horké půdě GBA. Začátek zápasu nám vůbec nevyšel. Byli jsme nervózní, dělali jsme laciné chyby a v útoku jsme nebyli schopni trefit se do koše. Po prvních pěti minutách zápasu jsme se trochu rozkoukali, ale

Liga U19: Vstup do play – out jako z hororu

BK Vlci Žďár – JS 82:76 (27:22 47:39 66:58) Žďár – 25.1.2020 První čtvrtina byla z našeho pohledu velmi špatná, především v obranné fázi. Nebyli jsme schopní si správně rozebrat hráče a dostali jsme několik laciných košů z brejku poté, co jsme sami skórovali. Ani útok nebyl dobrý, vytvořili jsme spoustu individuálních chyb. Za první období jsme obdrželi

Liga U19: Konec základní části

SAM Brno „B“ – JS 70:76 (8:20 29:40 49:56) Brno – 11.1.2020 Tento víkend jsme odehráli poslední zápasy základní části. Vstup do zápasu byl dobrý, hned od začátku jsme nasadili velké tempo a správné nasazení. Projevilo se to i na skóre zápasu. Prvních 5 minut 1. čtvrtiny bylo naprosto v naší režii. Vytvořili jsme si 14

Play out Ligy U17: S úsměvem jde všechno lépe

BK Brandýs nad Labem – JS 49:72 (10:15 20:28 34:46) Brandýs n. Labem – 1.2.2020 První únorový víkend jsme otevřeli play – out skupinu ligu U17. Čekaly nás týmy, které jsou nejvíc namočené do boje o udržení, a tudíž jsme chtěli uspět, abychom se od těchto týmu ještě více vzdálili. Podle zápisu o utkání to

Liga U17: Poslední domácí zápasy roku 2019

JS – BK Holice 61:104 (9:27 21:49 45:81) Praha – 14.12.2019 V sobotu jsme na naší palubovce přivítali lídra naší skupiny, tým z Holic. Začátek zápasu nám hrubě nevyšel, absolutně se nám nedařila střelba, vůbec nám to nepadalo. Co bylo ještě horší, nechtělo se nám pracovat do obrany. Spojením obou věcí jsme rychle přešli do letargie a

Liga U19: Víc než vítězství!

Jižní Supi – GBA Lions Jindřichův Hradec  65:71 (18:17, 32:45, 48:51) 7.12. 2019 – Praha   Dalo by se říct, že v sobotu čekal kluky jeden z nejdůležitějších zápasů jejich dosavadní kariéry. Zápas o postup do play-off ligy a třeba i následně o postup do extraligy, což jsme si ostatně na začátku sezony dali za cíl.

Liga U17: Těžká dřina na Vysočině

BC Vysočina – JS 78:67 (22:22 42:33 61:46)   Jihlava – 30.11.2019 V sobotu jsme zavítali do Jihlavy a načali jsme odvety základní části ligy U17. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Oba týmy byly silnější v útoku než v obraně, a tak byla z 1. čtvrtiny trochu přestřelka. My jsme měli velký problém především s hráčem č. 10 (Brunner). Nedokázali

Liga U19: Dvojička s Hradcem Králové

Královští Sokoli – JS 63:74 (12:17 28:38 47:56) 9.11.2019 – Hradec Králové V sobotu jsme sehráli první ze dvou zápasů proti Královským Sokolům. Očekávali jsme velmi náročné utkání, především na palubovce soupeře, kde hraje vždy velmi houževnatě. Do zápasu jsme vstoupili opatrně, nedařilo se nám v zakončení. První body jsme zaznamenali až ve 3. minutě. Poté

Hledání sama sebe

JS – Basket Poděbrady 63:87 (17:16 32:37 52:52)   Praha – 2.11.2019 V sobotu odpoledne jsme přivítali na naší palubovce basketbalový tým z Poděbrad. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo od úvodních minut. Velký problém, po celý zápas, jsme měli s obrannou činností. Nebyli jsme schopni ubránit hráče 1 na 1, špatně jsme řešili

U11: První oficiální turnaj sezóny

O víkendu 19. a 20. října čekala naše basketbalové benjamínky první větší zápasová zkouška. Nutno podotknout, že mnoho kluků s tímto sportem teprve nedávno začalo a pro většinu se dokonce jednalo o vůbec prvních turnaj v jejich basketbalové kariéře.   Jižní Supi – BŠ Tygři Praha 18:101 (8:18, 8:42, 17:72) První turnaj se odehrál v ranních hodinách v dalekém