U17 schytali vánoční nadílku na domácí palubovce

22.12. se konala dohrávka odloženého matche s týmem ze Žďáru nad Sázavou. Již jednou jsme žďárské borce porazili, proto jsme chtěli zabojovat a překvapit i tentokrát, ač v okleštěné sestavě. Bohužel se vánoční překvápko nekonalo a byl to Žďár, kdo jel domů spokojený.

Jižní Supi – Vlci Žďár 47:87 (8:22, 15:18, 7:22, 17:25)

Začátek utkání kluci zvládli, po pěti minutách svítilo na tabuli skóre 7:7. Poté však přestala fungovat obrana, ať už 1v1 nebo týmová, v útoku jsme nebyli schopni se prosadit a soupeř nám odskočil na rozdíl 14 bodů. Ten do poločasu ještě malinko navýšil. V šatně jsme si o pauze řekli, že jim nedáme nic zadarmo a budeme bojovat až do konce, že stále ještě můžeme výsledek korigovat. Bohužel, třetí čtvrtina opět ukázala, jaký s ní máme problém, dali jsme pouze 7 bodů a místo bojovného výkonu a naděje na snížení se konal pravý opak. V poslední části utkání jsme dali nejvíce bodů ze všech čtvrtin, ovšem bylo nám to málo platné. I tuto Žďár vyhrál o 8 bodů.

Žďár nás přejel individuální kvalitou i skvělým pohybem v útoku. My si byli stěží schopni nahlásit clonu a vyřešit ji. Rozdíl byl zcela očividný. Je třeba hodit takové utkání za hlavu, pouze se z něj poučit a konečně urvat taky nějaké to vítězství! Po Novém roce nás čeká spousta práce a ne, nebude to lehké…