Liga U15: bronz nám těsně unikl

Publikováno v U15 Od: Heartcoach Dne: 19 dubna, 2022

Závěr ligy U15 jsme odehráli v naší domácí petrovické Polar – Just – iProjekt aréně. Přivítali jsme Litoměřice a Chomutov, který nám na své domácí palubovce zatlačil víka… nyní jsme však byli téměř kompletní a měli jsme Levhartům tedy co vracet! Ve hře bylo i třetí místo v ligové tabulce, které si tým vytkl za cíl.

Jižní Supi vs. BK Litoměřice 72:53 (22:7, 36:29, 50:41)

Poměrně rozpačitý výkon nás dovedl k utrápené výhře. Nedokázali jsme využít výškové převahy, soupeř měl lepší pohyb a stejně jako na domácí půdě dokázal trestat naše chyby z trojkového oblouku. Několikrát jsme v zápase cukli na rozdíl 10 a více bodů, pak jsme šli spát a soupeř se dotáhl – probudili jsme se, cukli, usnuli… a tak stále dokola. Nakonec jsme už nestihli usnout a výhru jsme tedy urvali, ale před nedělním duelem s Chomutovem se jevilo zřejmé, že tento výkon stačit nebude.

Jižní Supi vs. Levharti Chomutov 77:84 (12:18, 35:37, 51:67)

  • Fauly: 30:25
  • Naše šestky: 16/33 (49 %)
  • Supí střelci: Adam Vomastek 19, Wojciech 15, Koště (1 trojka) + Plutič 10 … kompletní stats na webu ČBF

Chomutov se na nás opět sešel v plné palbě. (Bohužel se ani jednou nesešel na Klatovy, s nimiž pokaždé prohrál, což v důsledku spolurozhodlo o tom, že bronz nezískáme.) Leč zpět k zápasu… Velmi vyrovnaný první poločas jsme odehráli o poznání lépe než sobotní ospalý duel s Litoměřicemi. Přes spoustu chyb jsme se drželi na dostřel jediného koše. O půli jsme my trenéři kluky pochválili za přístup k zápasu – to jsme ovšem nejspíš neměli dělat. Namísto jasně daných pokynů, kterak si ulehčit útočnou hru, si vzali do hlavy, že jsou vážně hustý a spasí vše sami. Logickým důsledkem byla šňůra Chomutova 16:0, kterou si naši borci cestu za výhrou značně zkomplikovali, a postupné vynucené střídání celé základní pětky. Do zápasu nás paradoxně vrátili střídající borci a časem se opět odněkud z vesmíru vrátily hlavou i naše opory. Na obrat to však již bohužel nestačilo a bronz v soutěži nám nakonec těsně unikl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*