Liga U17 zůstává na Supech

  1. Kolo kvalifikace

V prvním kole kvalifikace, které se konalo v městské hale ve Slaném, jsme zarazili na sršně z Písku, Lynx Liberec, Klatovy a domácí Kralupy.

JS – Sokol Sršni Písek B 52:69

(16:16 26:44 39:55)

V prvním zápase jsme se utkali s nejtěžším soupeřem, a pozdějším přímým postupujícím, Pískem. V první čtvrtině jsme dokázali držet krok, ale ve zbylém průběhu se projevila větší sehranost a taktická vyspělost hostů. Ve hře nás drželo několik individuálních výkonů jednotlivých hráčů, ostatní podlehli tíži okamžiku a nepodali své standardní výkony.

BK LYNX Liberec – JS 44:103

(6:35 14:69 24:89)

Ve druhém zápase prvního kola kvalifikace jsme nastoupili proti LYNXům z Liberce. Velmi rychle jsme si vypracovali výrazné bodové vedení a tři čtvrtiny jsme ho navyšovali. Pod dojmem jasné výhry jsme poslední čtvrtinu vypustili a nechali si vstřelit téměř stejně bodů jako za předchozí tři čtvrtiny, což byla jediná stinná stránka našeho výkonu.

JS – BK Klatovy 103:38

(20:8 56:13 70:30)

I ve třetím zápase víkendu jsme se rychle dostali výrazného vedení a díky kvalitní obraně a efektivní střelbě jsme náskok dále navyšovali. Ve třetí čtvrtině jsme si dali pauzu a vcelku zbytečně jsme ji prohráli. V poslední části zápasu kluci opět zapnuly a dotáhli zápas do vítězného konce.

BK Kralupy Junior – JS 40:108

(13:35 17:58 30:80)

V posledním zápase se již prakticky o nic nehrálo, ale i tak kluci dokázali udržet koncentraci a zvládnout vyhrát utkaní s výrazným bodovým rozdílem. Odehráli 4 zápasy ve 2 dnech, což rozhodně není jednoduché. V 1. kole kvalifikace jsme se umístili na 2. místě tabulky, a to nás posunulo do 2. kola, ve kterém nás čekal tým Tygři Praha B.

2. Kolo kvalifikace

Druhé kolo kvalifikace se hraje systémem doma venku na součet skóre obou zápasů. Již na soupeřově hřišti jsme si chtěli zajistit dobrou výchozí pozici.

Tygři Praha B – JS 48:77

(15:12 25:33 36:58)

První čtvrtina nám úplně nevyšla. Na některých hráčích byla vidět nervozita, zbytečně jsme zahazovali dobré šance, padaly nám balony z ruky. Především z toho důvodů jsme úvodní část zápasu prohráli. Ve druhé čtvrtině již přišlo zlepšení. Obrana, až na pár situací, byla kvalitní po celou dobu zápasu, ale v útoku se, především v první čtvrtině, tolik nedařilo. Výrazný krok k udržení ligové příslušnosti jsme udělali ve druhém poločase. Jakoby si všechno sedlo a začalo fungovat. Kluci ještě lépe bránili, z čehož získávali hodně zisků. Ale především mentální koncentrace v útoku byla na správné úrovni. Již jsme nepromarnili žádnou kvalitní příležitost, naopak jsme přidali i několik těžších zakončení a došli si pro velmi dobrý výsledek do odvety.

JS – Tygři Praha B 52:58

(12:12 24:23 40:44)

Odveta měla úplně jiný vývoj. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a vyhrát mohla obě družstva, ale nutno uznat, že Tygři podali týmovější výkon. Naopak někteří z našich hráčů nepodali očekávaný (sobotní) výkon a tak se nám útočilo mnohem hůře. Velmi špatní jsme byli z poza tříbodové čáry, kdy jsme zaznamenali jen 2 úspěšné pokusy. Celkově nebyl náš výkon ideální, ale v součtu obou zápasů jsme obstáli a zaslouženě udrželi ligu U17 i pro příští rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*