Šmoulinka Cup 2022: vydařený úvod

V neděli 25. 9. 2022 se Supí klučičí letka vypravila do Benešova, kde sehrála úvodní turnaj soutěže pro nejmenší basketbalisty Šmoulinka Cup 2022. Soupeři nám byli Velká Ohrada, Benešov a Borotín. Kluci na turnaji předváděli moc pěkné výkony a na úvod sezony si odvezli krásný pohárek za druhé místo.

Jižní Supi vs. Velká Ohrada 55:21

V tomto zápase jsme prokázali vyšší basketbalovou kvalitu než soupeř, v jehož středu vynikal jediný hráč. Kluci se dostávali do mnoha šancí, ze kterých při lepší týmové souhře mohli vytěžit i více bodů… pamatuj: PŘIHRÁVKA JE VŽDY RYCHLEJŠÍ než běžící hráč s míčem!

Jižní Supi vs. Benešov 26:24

Napínavé utkání do posledních vteřin. Nám se povedla ve druhé čtvrtině šňůra 8:0, díky niž jsme de facto celý mač nakonec vyhráli… neboť za celou druhou půli jsme vstřelili pouhých 5 bodů (a v poslední čtvrtině dokonce ani jeden). Jako by se malí Supíci zalekli výhry, což naštěstí dnes soupeř nestihl potrestat a dotáhnout naše vedení. Pamatuj: PŘÍŠTĚ VÍCE ODVAHY!

Jižní Supi vs. Borotín 35:51

V posledním špílu jsme nestačili na jihočeského protivníka, přestože jsme mu celý první poločas srdnatě vzdorovali. Po změně stran nás však favorit přeběhal a došel si pro snadné koše. Pamatuj: V OBRANĚ SE DRŽ MEZI SVÝM HRÁČEM A NAŠÍM KOŠEM!

Naši střelci na turnaji: Tonda 31, Miki 19, Miloš a Vašek 16, Maty 13, Jirmus 11, Matteus 6, Šimon 2

Celý turnaj měl moc hezkou atmosféru, pořadatelům se povedl včetně závěrečného ceremoniálu s předáním cen. V říjnu pořádáme Šmoulinku my v Petrovicích – tak uvidíme, jak se turnaj povede nám a také jak se kluci do té doby zlepší 😉