U11 si ze svého prvního turnaje 3×3 odnáší zlaté medaile!

V neděli 16. října se naše nejmladší supí letka zúčastnila turnaje 3 na 3 pod hlavičkou PBS. Turnaj byl organizován formou formou pavouku, v němž se každý zápas hrál na 6 „čtvrtin“. Mladí supíci se přes 3 soupeře probojovali až do finále, kde získali 1. místo.

Jižní Supi – Sokol Vyšehrad 12:0

V prvním utkání jsme změřili síly se soupeřem z Vyšehradu a prakticky od počátku bylo rozhodnuto o vítězi. Přestože jsme úvodní dvě čtyřminutovky bojovali s vlastní produktivitou, soupeře jsme skvělým presinkem nepustili do žádné vážnější situace, a nakonec bylo k vidění i pár hezkých kombinací.

Jižní Supi – TJ Košíře Praha 8:4

V druhém utkání se pravděpodobně sehrálo malé finále, kdy jsme narazili na o poznání těžšího soupeře. Protivník na nás praktikoval od začátku velmi agresivní obranu až za hranicemi faulů, ale supíci se nezalekli a v obraně odpověděli stejnou měrou. Díky některým skvělým individuálním akcím se nám podařilo soupeře předčit a zaslouženě jsme postoupili do finále.

Jižní Supi – Sokol Žižkov B 10:2

Naši svěřenci před finále cítili lehkou nervozitu, která však ihned po začátku zápasu opadla. Soupeře z Žižkova jsme ve všech individuálních činnostech předčili a spustili z naší strany opravdovou bodovací kanonádu – panu rozhodčímu se pravděpodobně pak již nechtělo počítat skóre, tudíž přesný výsledek neznáme, ale každému hráči se podařilo vstřelit alespoň jeden koš a všichni se z basketbalu těšili, což byl hlavní účel😊

První turnaj se tak vydařil na výbornou, kluci si z turnaje mohli mimo jiné odnést kromě zlatých medailí také spoustu sebevědomí, které budou moci zužitkovat v dalších zápasech. Především jsme ocenili stoupající výkonnost týmu v průběhu turnaje a hráče to také bude motivovat k další práci v trénincích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*