Dvojzápas U14 se Sokoly ze Žitné

O víkendu jsme hráli dvojičku se Sokolem Pražským leadrem naší skupiny. Pikantní bylo, že jsme se stejným teamem hráli minulý víkend na CEYBL turnaji v Děčíně a dostali jsme tam pěknou nakládačku. Jak se ukázalo, tak nám mezinárodní turnaj hodně pomohl, otevřel nám oči, jak hrají nejlepší teamy s nasazením jak v útoku, tak i v obraně a nám se to podařilo dostat i do naší hry.

V sobotu jsme od začátku na Sokol vlítli v obraně, neustále jsme na soupeře tlačili a nutili ho k chybám, bohužel pro nás jsme neproměňovali jasné šance z pod koše a tak nám Sokolíci postupně po malých krůčkách utíkali bodově. V poslední čtvrtině jsme zvládli se dostat na dostřel čtyř bodů, ale hloupými chybami jsme se připravili minimálně o dramatický závěr a prohráli jsme 45:58.

Po zápase jsme si s kluky řekli, že zítra to bude jiný zápas, proměníme naše šance, udržíme si aktivní obranu a zvítězíme na horké půdě v Žitné ulici. První minuty tomu nenasvědčovali, dostali jsme laciné dva koše, ale naštěstí jsme se vrátili k tomu, co nás zdobilo předešlý den a nedali jsme soupeři volný metr, byli jsme aktivní, postupně utahovali šrouby a po přestávce už byl na palubovce jen jeden team a to Jižní Supi. Zvítězili jsme 69:51, kluci si to užili a věřím, že takto se budou prezentovat i v dalších těžkých zápasech naší skupiny.

Komentář

  1. Od Irena Osmanová

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*