Liga U17: Svítá na lepší zítřky?

Předposlední říjnový víkend se nesl v duchu prvních domácích utkání kadetů. V sobotu přijel tým z Poděbrad, v neděli borci z Brandýsa. A kdo se přišel podívat, určitě toho nelitoval.

JS – Basket Poděbrady 111:68 (28:25, 52:36, 84:52)

Hned při úvodním rozcvičení byla na klucích znát velká pohoda a jistota v to, že uplynulé dva týdny tvrdě makali, soustředili se a dřeli pro to, aby se už neopakoval scénář prvních 4 zápasů. První čtvrtina nabídla k vidění velmi rychlý basketbal, jak nám, tak soupeři spadlo do koše téměř vše. Z našeho hlediska jsme byli s útokem spokojeni, ovšem týmová obrana měla značné rezervy (komunikace, odstoupení ze slabé strany). Ve druhé čtvrtce jsme nepolevili, ba naopak ještě přidali na agresivitě a rychlosti a na soupeři bylo znát, že ho pomalu, ale jistě, začíná trápit užší rotace. My naopak hráli ve 12 borcích, kdy každý přinesl na hřiště něco pozitivního, ať už to byla bojovnost, důraz, dynamika nebo body…Do druhého poločasu jsme vstupovali s 16 body v plusu a nemínili se s takovým náskokem uspokojit. Nikdo v ničem nepolevil, hrálo se radostí a chutí a tak jsme mohli slavit naše první vítězství v sezoně.

Body: Pluta, Řehořek, Vomastek 18, Árvai, Košata 10

JS – BK Brandýs n. L. 54: 59 (17:17, 23:34, 42:48)

Před zápasem jsme si řekli, že tohle je soupeř, na kterém si ozkoušíme, zda došlo opravdu ke zlepšení a jestli jsme schopni konkurovat i týmu z vrchní části tabulky. Brandýská nepříjemná celoplošná obrana a dobrý pohyb v útoku, to byly komponenty, které jsme chtěli do naší hry také zařadit. Utkání bylo tedy především o tvrdosti a obranách, ani jeden tým toho tomu druhému moc nedovolil. Nás může mrzet výpadek ve druhé čtvrtce, který znamenal 11bodový náskok pro soupeře, který už se nám vlastně nepovedl dohnat. Ačkoliv byl poločas o zmíněných 11, rozhodně jsme nechtěli nic zabalit a šli si pro výhru odmakaným výkonem, kdy už se v některých chvílích dalo hovořit o basketbalovosti.:) Bohužel, Brandýs si stále ztenčující se vedení udržel až do závěru a ač jsme bojovali do posledního dechu (někdo dokonce přišel i o půlku zubu a hrál s roztrženým čelem; viď, Jáchyme), dokonat obrat se nám nepovedlo a Brandýs tak odjel s těsnou výhrou.

Body: Košata, Pluta 7, Sojka, Vomastek 6, Kikta, Medveď 5

I když se nám nepovedlo urvat dvě výhry, hra, kterou jsme se prezentovali, nám dělala mnohem větší radost, než v předešlých čtyřech utkáních. Potvrdili jsme si, že když se bude na trénincích makat a nikdo nebude nikomu dávat nic zadarmo, progress se dostaví. Po podzimních prázdninách před sebou máme dva týdny pro další zlepšení a pak hurá na dvojičku se Spartou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*