Druhý turnaj Šmoulinky: výhry potvrdily zlepšení

Po vydařeném turnaji v Benešově pokračovala soutěž Šmoulinka Cup pro nejmladší basketbalové talenty. Jižní Supi druhý turnaj pořádali ve své petrovické Polar – Just aréně. Byli jsme zvědaví, co vše nového se za necelý měsíc naši nejmladší minižáci naučili… a také šlo o pískací premiéru pro Supího odchovance ze slavného rodu Marka Lízálka 😉

Jižní Supi vs. BA Roudnice 54:26

Roudnice v rozcvičení vypadala velmi kvalitně. Naši kluci však ukázali více energie, na hřišti byli u každého balonu dříve a brejkové situace dokázali řešit velmi chytře a snadno skórovat. Některé akce jistě také potěšili oko příchozího diváka. V poslední čtvrtině jsme polevili a soupeř zaznamenal úsek 12:0, zápas byl však již tou dobou rozhodnutý.

Jižní Supi vs. SŠB Pardubice 35:10

Jižní Supi pokračovali ve výkonu z prvního mače. Po zisku rychle běhali dopředu a dávali lehké koše. Zapojovali jsme již čím dál více nováčků bez předchozích zápasových zkušeností, kteří se na hřišti vůbec neztratili. Poslední čtvrtinu jsme dokonce odehráli pouze s nováčky a skončila remízou 2:2.

Pro pořádek výsledek posledního zápasu: BA Roudnice vs. SŠB Pardubice 52:24

Mladí Supíci ukázali, že se značně posunuli v útočných činnostech. Dokážeme driblovat s hlavou nahoře a snažíme se najít volné spoluhráče. Někteří zkušenější kluci již také při nátlakové obraně soupeře nepanikaří a nekupí zbytečné chyby. Musíme však hodně zapracovat na obranných činnostech, ve kterých si nepočínáme poctivě a místo obrany na nohou neustále hrabeme soupeři po balonu (a po rukou). Kdyby utkání řídili přísnější rozhodčí, sbírali bychom namísto míče jeden faul za druhým!