Děvčata: 2 turnaje= 5 výher + 1 prohra + velká radost!

Jižní Supice na posledních dvou turnajích Šmoulinky ukázaly, že se jejich výkon zlepšuje zápas od zápasu a odvážejí si skvělou bilanci.

Turnaj na Kladně

Do prvního zápasu vlétly Supice s velkým nasazením a domácí Kladno porazily 36:18. Mnohem lepší střeleckou úspěšnost měly ale v druhém zápase, kde se utkaly s Mladou Boleslaví a vstřelily úctyhodných 55 bodů, zatímco soupeř dal bodů 17. To byl přesně ten zápas, kdy „co vystřelíte, to Vám tam padne“. Následovalo utkání proti Plzni. Jaké štěstí jsme si vybrali v předchozím klání, takovou smůlu jsme měli v tomto. Všichni měli pocit, že z tisíce pokusů máme pouze jeden úspěšný. Holky se ale nenechaly odradit a dál si pod zakletým košem statečně vytvářely nové a nové šance. Díky tomu jsme vyhrály 30:14 a odvezly jsme si celkové první místo z turnaje. 

Turnaj v Kolíně

V Kolíně na nás čekaly zápasy s výběrem domácího celku, jejich „béčkem“ a s Wizards, se kterými máme už zkušenost ze září, kdy nás o pár košů porazili. První dva zápasy jsme jasně vyhráli, proti Kolínu B 38:14 a proti Wizards 37:17. Do posledního zápasu nám nestačily síly ani kvalita a  Jižní Supice podlehly domácímu výběru 9:36. Avšak ani za velmi nepříznivého skóre se děvčata nevzdala a bojovala až do závěrečného hvizdu rozhodčího. 

Co je důležité?!

Co ale na rozdíl od skóre je důležité, jsou individuální pokroky jednotlivých hráček i zlepšování celkového obrazu hry celého družstva. Děvčata se už tolik nebojí v útoku hrát dopředu a jsou i agresivnější v obraně. Na hřišti mají mnohem větší přehled než na začátku sezony. Samozřejmě je tam ještě spooousta věcí, co musíme zlepšit, od obrany přes přesnější přihrávky a střelbu po eliminaci ztrát. Ale vzhledem k tomu, že stále větší část týmu hraje teprve od začátku sezony, je nejdůležitější budovat jejich zapálení do tohoto sportu a podporovat je v touze se zlepšovat trénink od tréninku a zápas od zápasu. Poděkování patří také rodičům za aktivní podporování našich holek a jsme rádi, že se nám tvoří parta i zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*