Play-off U14 – plichta s Nymburkem

JS_U14_nymburkLos play-off extraligy U14 nám coby 6. týmu české fáze soutěže přidělil BA Nymburk, který obsadil 3. místo v „moravské“ části. Vloni jsme si s tímto soupeřem ve středočeském přeboru U13 snadno poradili ve všech 4 utkáních, po roce se však síla i složení obou týmu poněkud pozměnilo, takže jsme byli velmi zvědaví, nakolik budeme schopni konkurovat soupeři, který od ledna prohrál jediné soutěžní utkání…

BA Nymburk – Jižní Supi 76:70 (23:12 41:32 57:46)

Fauly: 23:30

Naše šestky: 15/30 (50 %)

Naši střelci: Hudy 21 (1 trojka), Vašek 17 (2), Vojta Krychlík 13 (2) – kompletní statistiky na webu ČBF

Nejlepší Jižní Supi: Hudy + Vašek (ostatní zahráli pod své možnosti)

Před zápasem jsme klukům zdůrazňovali, že play-off rozhodují stejně jako v každém jiném sportu maličkosti = každý souboj, každý doskok, každý proměněný šoupák, každá výpomoc, každý aut… Inu, asi nás tentokrát poslouchali levou nosní dírkou, neboť jsme začali doslova katastrofálně odfláknutým box-outem, po němž Nymburk vstřelil koš s faulem :-( Ve stejném duchu se bohužel odvíjela celá první čtvrtina, v níž jsme nebyli důslední ani na obranné polovině, ani v útoku (ze tří situací jeden na nulu od půlicí čáry jsme vytěžili pouze Hudyho faul na útočném doskoku)! Nepovedená úvodní část hry bohužel celé dnešní utkání spolurozhodla a nastartovala špatným směrem. Ve druhé čtvrtce jsme nedokázali pokrýt nymburského Chramostu a přes poločasovou domluvu jsme pořádně začali bránit až v přibližně 25.minutě za stavu 36:52. Přestože jsme pak v samém závěru unavený Nymburk zle trápili, na vyrovnání skóre to již bohužel nestačilo a soupeř se ujal vedení 1:0 v sérii hrané na 3 vítězné zápasy.

BA Nymburk – Jižní Supi 48:55 (12:12 26:22 41:37)

Fauly: 20:31

Naše šestky: 10/16 (63 %)

Naši střelci: Vojta Krychlík 16 (2), David 15, Hudy 9 – kompletní statistiky na webu ČBF

Nejlepší Jižní Supi: Vojta Krychlík + David Olar + Honza Tříska / Tadeáš Fanta

V neděli ráno nebylo potřeba mnoha slov, stačil slogan na headcoachově tričku: „Play hard or go home!“ Někteří Jižní Supi naštěstí pravděpodobně rozumějí anglicky, a tak jsme dnes začali po klíčových hráčích soupeře šlapat hned od první minuty, což se vyplatilo (celkem nám dal Nymburk o 27 bodů méně než v sobotu, z toho jeho kapitán Holoubek pouhé 4 body oproti 24 sobotním). X-faktorem z pohledu obrany byl dnešní výkon Honzy a Tadeáše, kteří nevypustili souboj a obětovali se pro tým. Bohužel jsme se však bojovným sloganem neřídili na útočné polovině – jestliže jsme v sobotu zazdili 5 situací 1 na 0, v neděli to bylo nejméně dvakrát tolik (včetně neuvěřitelného selhání v situaci dokonce 2 na 0 !!!). K tomu jsme si nedokážili náležitě vážit míče a předváděli obrovskou spoustu soupeřem nevynucených chyb, například když mu hodíme příhru do rukou, z rukou nám vyklouzne snadný balon nebo zachraňujeme z autu míč odražený od soupeře. Tím jsme tak trošku ztráceli energii získanou v obraně a Nymburk šel opět po změně stran do 12-bodového trháku. Naštěstí se v tu chvíli urval David Olar a udržel nás svými dravými nájezdy ve hře. Navíc nám chybou ve skóre pomohl domácí stolek, a tak když Vojta Krychlík trojkou vyrovnal a vzápětí proměnil těžký nájezd, měli jsme už do  koncovky více psychických i fyzických sil než domácí a vyrovnali stav série na 1:1 😉

Fotografie z víkendu (copyright by Peter Čakan) najdete na našem Supím profilu na www.rajce.net.