Závěrečný turnaj U12

JS_mara

Přesně měsíc po vítězném víkendu (únorovém :-) ) jsme dohrávali Pražský přebor U12. Soupeři byli ze zcela opačného konce tabulky než minule (tedy kromě BA Sparta). Poprvé jsme se mohli sejít v kompletní sestavě, která se připravuje na Národní finále v Písku, a vyzkoušet si různé varianty sestavy a i to co jsme začali pilovat na společných trénincích.

V sobotu byli naším soupeřem Sokoli z pod Vyšehradské skály a BK Kladno.

Sokol Vyšehrad – Jižní Supi   12:77 (4:18 5:42 5:58)

Do utkání jsme vstoupili bleskovou šňůrou 10:0 a nechali se ukolébat, že to asi půjde samo. 3 minuty jsme se poté nebyli schopni trefit do koše. Snad ta sobotní rána nám nedělají dobře. Naštěstí jsem se na konci čtvrtky probrali a pokračovali v dobrém výkonu za začátku. Trochu se hledal Dan, ale ve druhém poločase se karta zcela obrátila. Nechali jsme zahrát celou lavičku i benjamínky týmu. Bylo z toho mnoho neproměněných šancí, ale na druhou stranu jsme dobře bránili a dovolili soupeři jen 12 bodů.

Body: Mates 14, Jirka S. 12, Dan, Mára 8, Robin a Petr 6 …

Jižní Supi – BK Kladno   70:18 (18:6 38:8 52:14)

Znovu jsme zamíchali sestavou, kompletně předělali pětky. V první čtvrtce si Jirka otevřel střelnici, v druhé Dan s Matesem nádherně kombinovali. Zkoušeli jsme i varianty obrany. Opět dostala příležitost širší lavička. Mládí občas zapomínalo bránit, zejména díky oslavě vstřeleného koše :-) Prostě basket není fotbal, a tak se musíme hned vracet do obrany. A Marek zaznamenal svůj první „smečovací“ pokus v mistrovském utkání.

Body: Jirka 19, Dan 17, Mates 10 …

V neděli jsme se těšili na Spartu, měl to být první skutečně přípravný zápas. A zápas s NBK, to bylo opravdu poslední utkání v Pražském přeboru.

BA Sparta – Jižní Supi   33:89 (3:25 8:41 20:65)

Sparta k našemu zklamání přijela velmi oslabena nemocemi a zraněními klíčových hráčů. Navíc nabitý program Sparty očesal sestavu U12 na minimum. My byli naopak v „plné palbě“. První čtvrtina rozhodla, Jirka konečně začal dirigovat tým a rozdával jednu krásnější přihrávku za druhou a Dan, Martin a Lukáš běhali do protiútoků jako gazely :-) První čtvrtka a bylo rozhodnuto. Vyzkoušeli jsme poprvé našeho „Supa“ a docela to fungovalo. Kvalitní příprava nás teprve čeká. Výborný výkon podal Jan, který si vyzkoušel, jaké je to bránit celé 2 čtvrtiny klíčového hráče soupeře a podal výborný výkon.

Body: Jirka 16, Dan 13, Mára, Mates 8 … body dali všichni hráči !!!

NBK Praha 2003 – Jižní Supi   9:146 (3:39 7:67 7:98)

Poslední utkání byl vlastně jen o výši skóre. Soupeř byl výrazně mladší a tedy i menší, ale rozhodně šikovný. Zahráli si všichni, koš dali všichni. Hráli jsme i bez driblinku, zkoušeli varianty obrany. Střelecká „exploze“ v poslední čtvrtině (48b) byla vyvrcholením sezony v Praze. A Mára opět – dunk!!!

Body: Jirka 24, Tom 20, Jan 19, Dan 16, Přemek 12, Mára 11 …

Nyní nás čeká příprava na národní finále. V sobotu o velikonocích jedeme do Pelhřimova a během dubna nás budou čekat ještě další přípravné zápasy. Nominace na NF je pro všechny otevřená, jen se o ni musíte všichni řádně poprat !!! První polovinu práce máme za sebou. Ale na NF přece nepojedeme jako na výlet !!! Musíme ukázat, že Jižní Supi jsou bojovníci a nedají své peří zadarmo :-)