Úspěšná příprava U14 s Kolínem

V pátek 12.9.2014 jsme sehráli přípravný domácí dvojzápas s účastníkem MČR U13 Kolínem. Přestože na obou stranách chybělo několik hráčů, zápasy se hrály ve vysokém tempu a byly pro nás velmi dobrou přípravou na ligu U14, která se velmi rychle blíží…

Jižní Supi – BC Kolín 71:60 (20:15, 40:27, 56:45)

Fauly: 19:12

Naše šestky: 6/13 (46%)

Naši střelci: Vašek + Hudy 14, Fanda + O.D. 8, Mára 7, Šimon 6, Čaki + Tříska 4, Bedna + Tadeáš 2

První špíl se začal hrát v takovém tempu, že jediný sudí Melzer propotil svůj pískací trikot během několika málo minut. My jsme si před zápasem řekli, že soupeř bude rychlý a tvrdý, ale že my prostě budeme rychlejší a tvrdší… A to se nám dařilo 😉 Do poločasu jsme si vybudovali mírné vedení, které jsme víceméně s přehledem dokázali udržet až do konce zápasu.

Jižní Supi – BC Kolín 69:49 (17:9, 23:17, 49:32)

Fauly: 17:4 😮

Naše šestky: 3/4 (75%)

Naši střelci: Vašek 12, Fanda 9, Čaki + Šimon 8, Mára + Bedna + Hudy 6, Tadeáš + O.D. + Tříska 4

Ve druhém zápase již na Kolínu bylo vidět, že přijel pouze s 10 hráči a místy již někteří jeho borci „šlapali vodu“. Bohužel jsme vlažný vstup soupeře do utkání nedokázali náležitě potrestat, za první čtvrtinu jsme měli nasázet daleko více bodů než 17. Toto se nám bohužel nestalo poprvé a je škoda, že výraznou herní převahu nedokážeme více bodově vyjádřit. Po změně stran jsme si nicméně rychle vybudovali až 20-bodový náskok a i přes četná střídání ho dokázali udržet do konce mače.

Zhodnocení dvojzápasu:

All-star koule Jižních Supů: Vašek + Čaki + Fanda + Šimon + Hudy

Kromě dvou cenných výher si vážím zejména výkonu, který jsme předvedli. Všichni borci, kteří nastoupili na plac, příkladně bojovali o svou nominaci na první ligová utkání, v dobrém světle se předvedl i náš benjamínek Honza Tříska… Přestože byl soupeř o malinko vyšší a silovější, jednoznačně jsme ho přeskákali na útočném i obranném doskoku. Agresivní obrana nám přinesla spoustu snadných košů. A především: Kolín překvapivě v útočné fázi hojně využíval clony na hráče s míčem. Přestože jsme obranné řešení na tréninku dosud příliš nepilovali, fungovalo velmi dobře a ze 70% jsme z kolínské clony přecházeli do rychlého protiútoku. Vezmeme-li v potaz, že z širšího ligového kádru nám dnes chyběla hned šestice hráčů (Láďa, Vojta Krychlík, Šaq, Kočík, Jáša a Jirka Semrád), vzbuzuje předvedený výkon i výsledky mírný optimismus. Ale nesmíme přestat makat, hoši, makat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*