Liga U14: Mizerný vstup do soutěže

V posledním záříjovém víkendu jsme sehráli první dvojkolo ligy U14. Soutěž jsme bohužel na jihu Čech neodstartovali příliš úspěšně a pokud se chceme skutečně protlačit do extraligy, musíme své výkony výrazně zlepšit a začít vyhrávat!

České Budějovice – Jižní Supi 73:70 (23:24, 34:41, 61:51)

Fauly: 16:24

Naše šestky: 7/9 (78 %)

Naši střelci: Vašek 20, Hudy 19 (1 trojka), Shaq 13 – kompletní statistiky na webu ČBF

Jižní Supi, kteří nezklamali: Hudy + Vašek + Sáček (který s U14 ani netrénuje a na ligu neměl jet!!!)

Prokletý zápas, doslova prokletý 🙁 Soupeř se na nás dobře připravil a od začátku se zatáhl do bedny. Se zataženou obranou si naše rozehra dokázala poradit a shazovat míče na vyšší hráče do tutových podkošových pozic, ale na Čakim byla patrná horečka a Bedna se Shaqem se totálně nepotkali s formou, když zpod koše zazdili i ty největší tutovky! Z našich neúspěšných střel pak Budějky přecházely do smrtících brejků… a když se do naší obrany neprosadili, darovali jsme jim vlastní zbrklostí koš doslova na zlatém podnose (někteří naši borci by si měli zapamatovat, že přihrávka napříč přes obranné pásmo se v basketu trestá stejně jako v hokeji). A když k tomu přidáme daleko větší hlad domácích po vítězství, zrodila se naše překvapivá prohra 🙁 O výhru jsme totiž začali opravdu bojovat až 5 minut před koncem za stavu 59:71, ale to už bylo pozdě a domácí ve spolupráci s tragickými sudími nás do obratu již nepustili…

Sokol Písek – Jižní Supi 89:66 (23:15, 53:34, 76:45)

Fauly: 16:22

Naše šestky: 8/21 (38 %)

Naši střelci: Vašek 17, Fanda 12, Hudy 11 – kompletní statistiky na webu ČBF

Nejlepší pětka Jižních Supů: Hudy + Vašek + Šimon + Fanda + Tadeáš

Písku sice stejně jako nám chybělo několik hráčů, měl však k dispozici své klíčové duo Pták + Houser. Druhý jmenovaný prakticky rozhodl utkání, když se ve druhé čtvrtině dělal pod naším košem, co chtěl, a nasázel nám 22 bodů. Ve druhé půli jsme lepším tlakem na hráče s míčem i na samotného Housera již dokázali tohoto hráče pokrýt a náskok domácích již nenarůstal. V útočné fázi bohužel hrajeme sobecky a máme snahu se prosazovat přes nejlepší obránce soupeře, než abychom našli spoluhráče, jehož brání zoufalec – to mi bohužel zavání až hloupostí a neochotou hrát týmově, stejně jako nulové hlášení clon a chytání se do pastí typu joudy 🙁

Zhodnocení víkendu:

Akce víkendu: Hudyho (výška 173 cm) velepřísný blok na Housera (190 cm)

Výsledkově ani herně už to horší být nemohlo. A nebudeme se vymlouvat, že nám k dlouhodobě nemocným Láďovi a Vojtovi Krychlíkojc přibylo těsně před víkendem dalších 5 hráčů. Nebudeme se vymlouvat ani na sudí, přestože nás v Budějicích hodně poškodili – ba naopak, Bedna kvůli nim možná konečně přestane dělat zbytečné kroky a Čaki půjde do koše ještě důrazněji, aby skóroval i přes tu závoru na rukách! Postrádal jsem v naší hře zejména tyto prvky:

  • Bojovnost: naštěstí si už přesně napamatuji, kolikrát skočil budějický hráč do autu pro zdánlivě jednoduchý balon a dostali jsme z toho snadný koš. Ale rozhodně víckrát než kterýkoliv Sup, neboť tam jsem nenapočítal ani do jedné 🙁 Zásada „Balon na zeni, hráč na zemi!“ některým nejspíš nic neříká, když jsou schopni prohrát souboj s hráčem ročníku 2003!
  • Důslednost zakončení: budějovičtí se na nás dobře připravili zataženou obranou a Písek nás také do mnoha jasných tutovek nepustil. Proto když už obranu překonáme a dostaneme se do tutového „šoupáku“, nemůžeme jim pohrdnout! Zejména tyto snadné body nám v sobotu chyběly k výhře 🙁 A při vší úctě hráč, který jde zcela sám na koš a zapaří dvojtakt do oboučky, nemá v kádru ligy U14 co dělat!
  • Trpělivost + chytrost: sami jsme nebyli schopni zahrát ani Křídla ani Joudu. A to hlavně proto, že nejsme důslední v pohybu či ve cloně a příhru volíme i tehdy, když ji volit nemáme. O to víc pak ale nechápu, jaktože se necháme opakovaně nachytat na Joudu zahraného soupeřem a darujeme mu snadný koš… To jsme opravdu tak hloupí?
  • Taktická nepřipravenost: toto bere Headcoach trochu na sebe, opravdu nečekal, že již v kategorii U14 budou soupeři tolik nadužívat clony bez míče a útočnou hru svazovat akcemi. Nesouhlasím s tím sice, musíme se na to však připravit, v obou zápasech jsme díky soupeřovým clonám bez míče dostali nejmíň 10 snadných bodů 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*