Raketový nástup nejmladších Supů

Nádherný víkend zažili Jižní Supi. Skvělé vystoupení ligistů U14 ozdobili jejich mladší spoluhráči třemi jasnými výhrami v Pražském přeboru kategorie U12. V sobotu nás nečekali lehcí soupeři. BA Sparta minulý rok brala v PP stříbrné medaile a dlouho živila naděje na vítězství. USK patří ke stálicím pražských soutěží a udělali velký krok kupředu. V neděli jsme dohrávali poslední utkání úvodního turnaje se Sokolem Vyšehrad.

Jižní Supi – USK Praha 78:44 (23:12, 20:5, 22:14, 13:13)

Utkání  rozjeli Mates s Markem, ale aktivního a tvrdě bránícího soupeře se jim nedařilo překonávat lehce. Do druhé čtvrtky jsme vstoupili lépe a utekli šňůrou 11:2, přestože Jirka nebyl zcela v pohodě. Druhá pětka často i bez Jirky perfektně bránila a vyhrála jasně o 15 bodů. V 3.čtvrtce jsme vedení potvrdili, a tak jsme do poslední čtvrtiny mohli Jirku nechat odpočívat a svěřili závěr utkání našim „mladým“. Jirka Beneš s Kryštofem chytili slinu a dokázali se silnou sestavou soupeře uhrát remízu. Vítězství jasné o 34 bodů jsme vykoupili četnými šrámy po nesmírně tvrdé hře soupeře. Rozhodčí ji trestali sice často, přesto soupeř v tvrdosti neustával. 60 střílených trestných hodů v utkání hovoří za vše.
Střelci: Matěj 21, Marek 18, Jirka 10, Kryštof 8, Miki, Jirka B 4, David, Christos 3, Petr, Martin 2, Adam, Robin 1

Jižní Supi – BA Sparta 66:31 (21:12, 12:5, 20:6, 13:8)

Druhé utkání jsme očekávali s velkým napětím. Technicky i výškově slušně vybavené družstvo Sparty budilo respekt. Toho se však správní Supi nezalekli a od začátku cupovali družstvo soupeře aktivní obranou a důraznými nájezdy. Dařila se kombinace, do střelecké listiny se zapsalo 11 hráčů. Dařila se obrana tahounů týmu Sparty, výborný výkon podal Mára při obraně jejich nejlepšího hráče. Jasné vítězství o 35 bodů bylo možná trochu překvapením, ale bylo naprosto jasné a zasloužené.

Střelci: Mates 14, Jirka, Marek 12, Robin 11, David 4, Kryštof 3, Jirka B, Miki, Petr, Christos 2
a nedělní třešnička na dortu:

Jižní Supi – Sokol Vyšehrad 112:18 (25:6, 34:0, 25:8, 33:4)

Na neděli si Supi nachystali královskou jízdu. Sice jsme si nechali dát první koš a prohrávali 2:0, ale pak se rozjel střelecký Supostroj. Druhou čtvrtku jsme vyhráli s nulou na kontě. Do třetí čtvrtky jsme poslali pětku „zkušených pardálů“, ovšem úplné převálcování se nekonalo. Kluci hráli dobře, ale hromada neproměněných šestek srážela jejich výkon (Marek 11/1 !!!!). V poslední čtvrtce nám zbývalo dát 21 bodů k vytoužené stovce. Co se však stalo na hřišti bylo pro mě největším překvapením víkendu. Naši „mladíci“ chytili příležitost za pačesy a vyhráli ji neuvěřitelným skóre 33:4. Robin, Christos, Adam, Přemek, Petr a střídající David s Mikim brousili soupeře v obraně tak, že kolikrát nedokázal vyhodit nebo udrželi 8 vteřin. Byl to výborný bojovný basket. Na závěr chci poděkovat Robinovi za zkušeně vstřelenou stovku a těšíme se na oblíbené banány 🙂

Střelci: Marek 23, Mates 20, Jirka 17, Robin 13, Christos 11, Přemek, Adam 10, Marin a Petr 4

All Stars víkendu: Mates, Jirka, Marek, Robin, Christos … no prostě celý tým, který makal na 100%

Pro ty, kteří dočetli až sem. Bylo to krásné, ale i na krásném výkonu byly chybičky. Velmi špatné šestky, hromada ztrát a neproměněných šoupáků. S tím bychom měli s dalšími týmy, Sokoly a Tygry, véééééliké problémy. A tak znova pilně na tréninky, driblovat, přihrávat, střílet … a znova jim to nandáme !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*