Liga U14: první výhra + bitva se Sokolem

Druhý hrací víkend ligy U14 nám přinesl dvě utkání na půdě pražských soupeřů…

Sokol Vyšehrad – Jižní Supi 42:94 (9:35 19:54 32:72)

Fauly: 18:22

Naše šestky: 15/29 (52 %)

Naši střelci: Hudy 27, Vašek (1 trojka) + Vojta Krychlík 18, Čaki 13 – kompletní statistiky na webu ČBF

All-star pětka Jižních Supů: Hudy + Vašek + Čaki + Vojta Krychlík + Kočík

Již při rozcvičení nebylo možné přehlédnout, že centimetry do výšky nám letos budou chybět i proti Vyšehradu 🙁 Naštěstí jsme daleko basketbalovější než soupeř, což jsme prokázali hned v první čtvrtině a celé utkání pak s přehledem kontrolovali! Problémy na straně Vyšehradu nám dělal jen obrovský Mike Whalen, autor více než poloviny soupeřových bodů… V závěru jsme si našli čas i na exhibiční alley-hoop, bohužel nedůsledné proměňování jasných šancí (střelba z pole jen 35%) nás připravilo o stovku. Ale první výhra v celostátní lize mladších žáků je doma 😉

Sokol Pražský – Jižní Supi 77:56 (18:19 35:37 54:44)

Fauly: 30:19

Naše šestky: 18/42 (43 %)

Naši střelci: Hudy 14, Vašek 11, Kočík 9, Vojta Krychlík 8 – kompletní statistiky na webu ČBF

Nejlepší Jižní Supi: Hudy + Vašek + Tadeáš

Sokol Pražský nám před sezonou přetáhl naše dva špičkové dlouhé Adama Prokůpka a Tadeáše Manase, takže má ve svém kádru nyní asi 5 podkošových obrů. Naproti tomu oba dlouzí, kteří přišli k nám, nemohli dnes hrát kvůli zranění… takže jsme museli vsadit na rychlost a důraz v obraně. Tato sázka se nám celý první poločas vyplatila, díky intenzivnímu tréninku box-outu jsme dokonce vyššímu soupeři nenabízeli příliš mnoho druhých šancí po útočných doskocích a vedli jsme až o 7 bodů. Po změně stran nicméne Sokol svou výškovou převahu využil, zatáhl se v obraně do bedny, kde rozbíjel naše nájezdy a následně skóroval z brejků. My jsme se ve třetí čtvrtině nebyli schopni kloudně uvolnit pro balon a předržovali jsme ho na rozehrávce 🙁 Bohužel jsme dnes neseřídili mířidla na střelbu z dálky, což by mohla být proti zataženému soupeři účinná zbraň. Některé naše pokusy však ani netrefili zařízení (a jak pravil klasik Pepik Hnátek „trefovat zařízení je základ!“). Dvě minuty před koncem utkání jsme nicméně stále drželi nadějný stav 56:67. Hra vabank nám však v závěru nevyšla, fauly soupeře jsme nedokázali trestat (hrůzostrašné šestky v poslední čtvrtce 6/18) a soupeř naopak lehce skóroval do naší riskující obrany. Přes prohru se však rozhodně nemáme zač stydět, sehráli jsme vyrovnaný duel s jedním z největších favoritů letošní ligy U14 a nezbývá než si přát, abychom se stejným nasazením vlétli také do dalších zápasů proti ne tolik silným soupeřům 😉 PS: kromě hráčů si dnes uznání zaslouží i Supí rodiče, kteří neúnavně fandili od první do poslední minuty a vytvořili nám na Sokole Pražském doslova domácí prostředí. Díky a jen tak dál!!!

Zhodnocení víkendu:

Akce víkendu: libový alley-hoop Hudyho po nahození od Kočíka

Oproti prvnímu hracímu víkendu na jihu Čech jsme se prezentovali daleko lepším výkonem. Oba naši soupeři měli veliký problém s naší aktivní obranou, která nám umožnila snadno skórovat. Díky intenzivnímu tréninku box-outu již také nedovolujeme vyšším hráčům soupeřů mnoho útočných doskoků. Proti sokolíkům jsme nicméně mohli hrát tvrději a nedovolit jim tolik snadných košů – SP nasbíral 30 faulů, zatímco my jen 19 a někteří borci přes vysokou minutáž dokonce vůbec nefaulovali 🙁 Nezbývá než nepolevit v tréninku a zlepšený herní projev potvrdit v nadcházejícím domácím dvojzápase s Klatovy a Plzní!