PP U13: Velká škola (mini)basketbalu

U13_2018_js_kbely_1

První turnaj finálové skupiny pražského přeboru jsme pořádali v naší domácí petrovické Polar – Just – Internet Projekt – Siems&Klein – BPV Aréně. Čekali nás čtyři soupeři, s nimiž jsme se v sezoně doposud neutkali, a kteří podle předchozích výsledků slibovali vysokou kvalitu a šanci pro naše kluky se něco nového naučit…

 • Jižní Supi vs. USK Praha 6:78
 • nejlepší Jižní Supi = Štěpa Čechlovský + Matěj Sojka, statistiky na webu PBS
 • Jižní Supi vs. Sokol Kbely 37:49
 • nejlepší Jižní Supi = Lukíno + Štěpa + Spuďa, statistiky na webu PBS
 • Jižní Supi vs. BŠ Tygři Praha 24:85
 • nejlepší Jižní Sup = Spuďa + Štěpa, statistiky na webu PBS
 • Jižní Supi vs. BA Sparta 26:69
 • nejlepší Jižní Sup = Sojkič + Spuďa + Bedna (za 2. poločas), statistiky na webu PBS

U13_2018_js_kbely_3

Žádný ze soupeřů ve finálové skupině nedosahoval úrovně Sokola Pražského, snad jen Tygři se mu mohou rovnat v mnoha ohledech. Přesto jsme od všech s výjimkou Kbel dostali pořádný nářez. Kde hledat příčiny a co zlepšit, abychom se ve zbytku sezony mohli dočkat lepších výsledků (s každým soupeřem budeme hrát ještě třikrát)?

 • Neopakovat začátečnické chyby = driblink s hlavou dole, laxní pomalá přihrávka, nalepení na bráněného útočníka jak suchý zip, nebát se slabé ruky, nebát se i v zápase zkoušet nové věci, neskákat pro balon z napnutých špiček, neskákat pro balon vůbec… je toho spousta, co klukům neustále vštěpujeme. Některé chyby však stále opakují, přestože je na ně stále upozorňujeme my trenéři a přestože je za ně trestají soupeři v zápasech. Snad přeci nejsou tak hloupí?
 • Nevzdávat se předem = toto jsme předvedli pouze proti Kbelům, kdy bylo utkání v poločase na remíze a na Supech byla vidět chuť zápas vyhrát. To se sice nepovedlo, ale díky nadšení, bojovnosti a touze zvítězit šlo o náš nejlepší zápas v dosavadním průběhu sezony :-)
 • Dávat koše = často nelze klukům nic moc vytknout… až na to nejdůležitější :-( Uděláme vše dobře, pak trefíme obroučku a soupeři ve finálové skupině z brejku okamžitě trestají. Chce to zlepšit koncentraci, kvalitu zakončení a vzpomenout si, že basketbal se hraje na body a na koše!
 • Chodit na tréninky = tréninková účast některých borců je bohužel tristní. Pohříchu mezi nimi bývají také ti nejšikovnější z Jižních Supů… měli by začít mít trochu více úcty k vlastnímu talentu a poctivě trénovat, aby se mohli měřit s těmi nejlepšími v Praze či v republice. Nebo to snad nechtějí?

Věřím, že umíme zahrát líp a dosáhnout se všemi soupeři lepších výsledků – když pro to všichni uděláme maximum! Postup do finálové skupiny nám nabízí možnost učit se od těch nejlepších v Praze a získat super zkušenosti do ligových soutěží, které nás čekají od příští sezony. Nebylo by zrovna moudré takovou šancí pohrdnout 😉

U13_2018_js_kbely_2

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>