Liga U14: postup do EXTRALIGY

U14_2018_js_pce_1

Před posledními zápasy základní části ligy U14 jsme věděli, že dvě domácí výhry nás posunou velmi blízko účasti v extralize. Přivítali jsme Pardubice a Litomyšl a kluci byli odhodlaní udělat pro postup maximum…

Jižní Supi vs. BK Synthesia Pardubice 93:45 (25:8, 49:15, 70:33)

• Fauly: 15:12
  • Naše šestky: 10/6 (60 %)
  • Supí střelci: Janotič 22, Robin 22, Pátě 13 (1 trojka) … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Supi: Oliver + Robin + Janotič + Mates
  • Highlight zápasu: krásná kombinace hoď a běž, kterou Mates s Oliverem překonali obranu soupeře a od půlicí čáry jsme během 3 vteřin vstřelili koš s faulem

Pardubice přijeli bez mladších hráčů ročníku 2006, kteří jsou pro jejich hru klíčoví. My jsme od začátku šli poctivě za svým cílem, vyhrávali jsme většinu osobních soubojů a dokázali trestat chyby v soupeřově obraně. S naším rostoucím náskokem se dařilo i střelecky, Supi byli psychicky nahoře a do koše by nám dnes spadnul snad i „pytel brambor“ 😉 Nakonec si zahráli všcihni a mnoha pohlednými akcemi naladili fandící rodiče na vánoční večírek…

U14_2018_js_ltm_1

Jižní Supi vs. Basket Adfors Litomyšl 77:60 (12:18, 38:30, 56:54)

• Fauly: 12:16
  • Naše šestky: 19/8 (42 %)
  • Supí střelci: Robin 16, Čápa 15 (1 trojka), Janotič 14 (2) … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Supi: Robin + Mates + Čápa (za útočnou fázi) + Lukíno (za důležité bodíky)
  • Highlight zápasu: šňůra 16:0, kterou jsme před poločasem otočili skóre z 22:30 na 38:30 a v níž 7 body zazářil náš benjamínek Lukíno

Rodáci z města Bedřicha Smetany nám již doma předvedli, že basketbal hrát umějí… a pokračovali v tom i v naší aréně! Velmi dobře řešili situace 1 na 1, při naší výpomoci dokázali najít volné střelce – a ti trestali (opět nám nasypali 7 trojek)! Naštěstí přijelo východočechů pouze devět, začali se dostávat do problému se střídáním a začaly jim docházet síly. To se ukázalo nejprve před poločasem a pak především v samotném závěru utkání, kdy od stavu 60:61 již nedokázali dát koš a my jsme jejich neproměněné šance nekompromisně trestali z rychlých protiútoků 😉 Finální rozdíl ve skóre neodpovídá kvalitě týmů ani průběhu utkání, Litomyšl předvádí jeden z nejlepších basketbalů v lize U14!

U14_2018_js_ltm_2

Zhodnocení víkendu:

Jižní Supi skutečně zamakali a dokázali obě domácí utkání vyhrát 😉 Proti oslabeným Pardubičákům jsme dominovali, Litomyšl nás opět důkladně prověřila! Bohužel pražští i brněnští Tygří favorité ve svých posledních duelech zaváhali s našimi soupeři o postup, takže to byly ještě pořádné nervy: z haly kluci odcházeli jako postupující do extraligy… v pondělí ráno se probouzeli jako smolně nepostupující (skóre o 7 bodů horší než Kyjov)… ale odpoledne na trénink již opět přišli extraligisté, které zachránilo pravidlo ČBF o nemožnosti postupu dvou týmů ze stejného klubu (NH Ostrava B ve skupině F), díky kterému se počet hodnocených týmů snížil na 6 v každé skupině a naše bilance skóre s Kyjovem rázem vzrostla na +71 bodů 😀