PP U11 dohráli jsme druhou třetinu soutěže a máme první vítězství

Nejprve jsme o víkendu 8. a 9. prosince 2018 zavítali do Jenče, kde jsme hráli s BŠ Praha a Sokolem Kbely a v neděli jsme opět jeli do Dubče, kde nás čekal Sokol Dubeč a BA Radotín.

BŠ Tygři Praha – Jižní Supi 102:25 (30:3; 25:6; 29:10; 18:6)

Po první čtvrtině to vypadalo na velký debakl a ještě horší výsledek než v našem prvním měření. Do druhé čtvrtiny ovšem přišlo jiné družstvo, které zlepšilo obranu, doskok a tím jsme se začali dostávat do více střeleckých příležitostí, které jsme proměňovali. V tomto zápase se nám povedlo dát 25 bodů, což byl náš zatím nejlepší výkon v sezoně.

Jižní Supi – Sokol Kbely 26:82 (6:12; 5:27; 10:20; 5:23)

Po výkonu z prvního zápasu jsem věřil, že bychom proti Kbelům mohli bojovat i o vítězství. První čtvrtina nám dávala naději, že bychom opravdu o to vítězství mohli zabojovat. Ve druhé čtvrtině jsme přestali bránit, začali jsme házet přihrávky soupeři přímo do rukou a ten nás nekompromisně trestal. Do druhého poločasu jsme proházeli trochu sestavu  a zkusili kluky vyburcovat, aby ještě o výsledek zabojovali. Bohužel to se již nestalo. Tento zápas je jediný, kde jsme se stejným soupeřem uhráli horší výsledek než v první třetině soutěže.

Sokol Dubeč – Jižní Supi 73:26 (22:2; 8:11; 33:4; 10:9)

Zápas se Sokolem Dubeč byl marný boj proti jejich první pětce, kde nám jejich nejlepší hráč nasázel 26 bodů a my jsme měli problémy se vůbec do nějaké střelecké příležitosti dostat, zejména díky našim ztrátám míčů a neschopnosti si přesně přihrát. S druhou pětkou Dubče jsme drželi krok a dokonce se nám poprvé povedlo vyhrát alespoň jednu čtvrtinu v zápase a celkově jsme druhou sestavu porazili o jeden bod. To se nám povedlo hlavně díky výborné obraně, kterou jsme získali spoustu míčů a tím i možnosti skórovat.

Jižní Supi – BA Radotín 16:57 (0:18; 4:6; 6:20; 6:13)

Druhý nedělní zápas nám opět nevyšel podle představ a očekávání po prvním zápase. V tomto zápase jsme dobře bránili, avšak největším naším problémem bylo vstřelit koš a to i z nejvyloženějších šancí, kterých jsme měli opravdu hodně. Díky tomu jsme zaznamenali nejméně bodů během všech víkendových zápasů.

První hrací termín v novém roce 19. a 20. ledna 2019 jsme měli velmi těžký los, hráli jsme s nejlepšími třemi družstvy soutěže, v sobotu se Sokolem Pražským a USK Praha na domácí palubovce v Petrovicích a v neděli jsme jeli opět do Jenče, kde nás nejprve čekala BA Sparta a na závěr NBK 2008 Praha naším sousedem v tabulce.

Sokol Pražský – Jižní Supi 96:15 (24:4; 19:3; 26:0; 27:8)

Tento zápas musím opět hodnotit pozitivně, již jsme neměli takové problémy s vyhozením míče, jako v prvním zápase proti Sokolu, dokonce jsme se dostávali i do více střeleckých pozicí. Výsledek zápasu mohl být pro nás ještě daleko lepší nebýt kolapsu v poslední minutě, kdy jsme nebyli schopni vyhodit míč a přihrávali ho přímo soupeři pod koš a ten nám stihl nasázet 10 bodů.

Jižní Supi – USK Praha 11:138 (0:24; 4:40; 4:34; 3:40)

Zápas s nejlepším týmem soutěže byl pro nás opravdovou zkouškou ohněm, v první čtvrtině jsme ještě drželi vcelku krok, ačkoliv se nám nepovedlo skórovat. Od druhé čtvrtiny nám soupeř začal dávat jeden koš za druhým a to zejména díky jejich obraně, proti které jsme nebyli schopni se uvolnit a dát přesnou přihrávku. Nakonec jsme obdrželi stejný počet bodů, jako v prvním zápase, alespoň jsme dali o 7 bodů více.

Jižní Supi – BA Sparta 23:91 (4:30; 8:16; 4:26; 7:19)

Tento zápas byl dle mého názoru zatím nejlepší zápas této sezony a to i v porovnání následným zápasem proti NBK. První čtvrtina nebyla ještě úplně dle našich představ hlavně díky nedůrazné obraně, problém byl spousta obdržených košů z druhé příležitosti. Od druhé čtvrtiny se obrana zlepšila a my měli střelecké příležitosti, které jsme proměňovali. Co bylo velmi pozitivní v tomto zápase, kluci se už nebáli chodit do koše přes obranu soupeře a začali se prosazovat i s fauly soupeře.

NBK 2008 Praha – Jižní Supi 20:40 (6:12; 2:4; 5:13; 7:11)

Naše první a zasloužené vítězství nad sousedem v tabulce. Až na krátký časový úsek jsme v zápase  pořád vedli a náskok navyšovali. Díky tomu, že jsme zvládli kritický moment v první čtvrtině, kdy se soupeř dostal do jednobodového vedení a následně přežili několik zbytečných ztrát, jsme mohli převzít vedení a to už jsme nepustili. Do druhého poločasu jsme vstupovali s náskokem 8 bodů a kluci dostali úkol, aby vyhráli svou čtvrtinu minimálně o 4 body i to se jim povedlo, takže si mohli všichni kluci v šatně pořádně zařvat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>