EL U14: výlet na sever Moravy k finalistům MČR

U14_2019_opa_ova_js_1

Na začátku března nás v extralize U14 čekal výlet na severní Moravu. Soupeři nám byli finalisté loňského mistrovství ČR U13 = nejprve stříbrná Opava a poté mistrovská Ostrava. S těmito silnými týmy jsme hned zkraje extraligy v domácím prostředí příliš neobstáli a schytali od obou potupné kilo :-( Vedlo se nám na jejich půdě lépe?

U14_2019_opa_ova_js_2

BK Opava vs. Jižní Supi 79:47 (27:7, 51:21, 67:27)

• Fauly: 23:28
  • Naše šestky: 24/11 (46 %)
  • Supí střelci: Robin 15, Pátě 7 (1 trojka), Janotič + Eliáš 6 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: nikdo
  • Highlight zápasu: cesta vlakem nebo sledování zápasu Kooperativa NBL po našem špílu 😉

U14_2019_opa_ova_js_4

Highlight zápasu možná někoho překvapí, ale naším nejlepším dnešním počinem skutečně byla cesta vlakem z Prahy do Ostravy a posléze do Opavy. V hale samotné pak kluci působili od začátku ospalým dojmem, zatímco soupeř překypoval energií. Díky Robinovi jsme vstřelili první koš utkání, pak jich ale dostali 10 v řadě a nebylo o co hrát. Opava těžila z velmi disciplinovaně hraného zón-pressu, kterým nás nutila do zbytečných chyb… nebo do zbrklých zakončení, když už jsme presink překonali. Nikdo z kluků nezahrál nad své možnosti, tento mač se nám prostě nepovedl :-( Vše zlé je pro něco dobré, Supi aspoň viděli, jak se hraje žákovský basket ve vyšší rychlosti, tvrdosti, důslednosti a soustředěnosti na detail! Kéž bychom se tím nechali inspirovat do tréninkové práce a píle…

U14_2019_opa_ova_js_5

NH Ostrava vs. Jižní Supi 87:65 (20:19, 35:31, 71:46)

• Fauly: 15:20
  • Naše šestky: 16/7 (44 %)
  • Supí střelci: Čápa 21, Robin 12, Hasič 11 (1 trojka) … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: Hasič + Robin + Čápa
  • Highlight zápasu: začátek utkání, kdy jsme rychle přecházeli do brejků a soupeř nám chvílemi nestíhal… vedení 14:7 a 17:11 jsme měli přetavit k vedení po první čtvrtině, bohužel po pár zbytečných chybách se tak nestalo

U14_2019_opa_ova_js_7

V neděli ráno jsme klukům namísto brzkého vstávání a sprintu přes celou Opavu na vlak v 7:49 dopřáli bohatou a poklidnou snídani a pohodlný odjezd autobusem od haly k hale 😉 Na jejich výkonu se to pozitivně podepsalo, od začátku zápasu na hřiště vlétl úplně jiný Supí mančaft než o den dříve v Opavě. Dokázali jsme eliminovat fyzickou převahu soupeře a hrát rychle a přímočaře do koše, případně nacházet volné střelce na perimetru. Díky tomu jsme s favoritem odehráli vyrovnaný poločas, po změně stran však přišel útlum. Ve 3. čtvrtině nám naopak soupeř sypal koš za košem z brejku, za jedinou čtvrtku jsme dostali stejně bodů jako za celý první poločas, trochu se z toho po….i (náš prapor držel nahoře pouze Hasič). O výsledku bylo rozhodnuto, budiž nám tedy ke cti, že jsme přesto v závěru nesklopili hlavu a poslední hrací období se vrátili k aktivní hře. Zápas v architektonicky skvostné hale NH Ostrava se nám vydařil a mohli jsme domů odjíždět s dobrým pocitem.