Liga U17: Dvojzápas s brněnskými týmy

Jižní Supi – SK Žabovřesky 80:96

(26:18 39:38 55:64)

Praha – 23.3.2019

O víkendu jsme přivítali v naší aréně týmy z Brna. V sobotu jsme se utkali s týmem SK Žabovřesky, který pomýšlí na postup a přijel s jedinou vidinou – vyhrát. V neděli jsme přivítali sympaticky hrající Tygry Brno.

Začátek zápasu a téměř celá 1. čtvrtina byla jako z pohádky. V obraně jsme dokázali vytvářet tlak, dostávat soupeře do těžkých zakončení, získávat doskoky a z toho chodit do rychlých protiútoků. Ve hře 1 na 1 jsme byli mnohem lepší, a to na obou stranách hřiště. V útoku jsme dokázali hrát týmově, díky tomu jsme si připravovali dobré střely, které jsme bezezbytku proměňovali. Do 2. čtvrtiny přešel soupeř na zónovou obranu. Vzhledem k fyzickým předpokladům brněnských hráčů bylo velmi těžké se proti této obraně prosadit. Nedařilo se nám otevřít obranou konzervu, do které se soupeř zavřel. Často jsme volili riskantní přihrávky a posílali soupeře do rychlých protiútoků. Když jsme však byli v útoku úspěšní a soupeř musel útočit do postavené obrany, stále měl problémy. Druha čtvrtina už nebyla tak dobrá, především v útoku. Přesto jsme šli do poločasu s nejtěsnějším náskokem. O poločase jsme si snažili říct, jak na zónovou obranu hrát, ale bohužel se nám to nedařilo. Soupeř v obraně využíval své výškové převahy a z dálky se nám nedařilo, a nebo jsme střelecké pozice přecházeli. Ještě více než ve 2. čtvrtině jsme se uchylovali ke křižným přihrávkám, které soupeř často vystihnul a chodil osamocen do koše. To byl asi největší problém. Dávali jsem soupeři prostor pro rychlé protiútoky. Třetí čtvrtinu jsme prohráli velkým rozdílem, ale ještě jsme neházeli flintu do žita, protože zápas byl pořád hratelný. V poslední části zápasu jsme se snažili zvýšit úsilí v obraně a bylo vidět, že to soupeři nesedí. Bohužel při větším tlaku jsme se nevyvarovali chyb, což rozehrávač soupeře dokázal využívat. I my jsme z naší hry dokázali těžit, těsnou obranou jsme získali několik balonů, a z nich i bodů. Celkově byla poslední čtvrtina hodně bodová, snižovat náskok se nám bohužel nedařilo. Soupeř si odvezl důležité vítězství a naději na postup do baráže o EXL U17.

Pozitivní na tomto zápase byla neutuchající touha zvrátit výsledek. I v polovině poslední čtvrtiny kluci chtěli hrát, chtěli se poprat a pokusit se zápas zdramatizovat a otočit. Někdy to nevyjde, ale je důležité o to bojovat do konce zápasu.

JS-Žabiny 230319

Jižní Supi – Tygři JBC Brno 62:54

(19:9 35:19 47:40)

Praha – 24.3.2019

V neděli jsme hráli proti brněnským tygrům, se kterými jsme se utkali v minulé sezoně kategorie U15.

První čtvrtina nám vyšla podobně, jako v sobotním zápase. Kluci hráli s neuvěřitelnou chutí na obou stranách hřiště. V obraně i v útoku plnili vše, co měli. Především týmová a rychlá hra v útoku byla základem našeho úspěchu. I 2. čtvrtina byla stejně povedená. Do 8 minuty jsme soupeři dovolili vstřelit pouze 4 body. Bohužel konec poločasu jsme vypustili a nechali tygry ještě nadechnout 6 body, čímž upravili poločasové skoré na rozdíl 16 bodů. Před 3. čtvrtinou jsme si řekli, že ještě není konec a že musíme bojovat až do konce, ale zůstalo jen u slov. Třetí čtvrtinu jsme odchodili. Soupeř sice zvýšil úsilí, ale ani to by na náš výkon z 1. poločasu nestačilo. Kluci si však mysleli, že zápas už se uhraje sám a přestali dávat do hry to, co je potřeba, nasazení. Soupeř se rozjel a do poslední čtvrtiny jsme šli s „hubeným“, 7bodovým náskokem. Poslední čtvrtinu jsme se dokázali vrátit do normálního nastavení. Soupeř pokračoval ve vyšším nasazení, ale už jsme si s tím dokázali poradit. Poslední čtvrtina byla bodově vyrovnaná, ani jeden tým nenastřílel větší bodovou šňůru a rozdíl skóre se příliš neměnil. Zápas jsme dokázali dotáhnout do vítězného konce.

První polovina zápasu byla z naší strany opravdu dobrá, škoda 3. čtvrtiny, kde jsme se nechali ukolébat stavem zápasu a nechali jsme si dát víc bodů, než za celý 1. poločas.

JS-JBC 240319

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>