PP U13: vysoké prohry s medailisty

Předposlední turnaj finálové skupiny pražského přeboru U13 nás svedl dohromady s týmy, které si mezi sebe rozdělí medaile. Od minulého turnaje jsme se v tréninku soustředili zejména na zjednodušení útočné fáze hry a její větší přímočarost. Otázkou samozřejmě bylo, zda to dokážou kluci proti nejsilnějším pražským týmům předvést…

U13_js_bs_spa_1

• Jižní Supi vs. BŠ Tygři Praha 30:107
  • nejlepší Jižní Supi = Lukíno + Spuďa + Bedna, statistiky na webu PBS
  • Jižní Supi vs. BA Sparta 30:97
  • nejlepší Jižní Supi = Lukíno + Štěpa + Janko, statistiky na webu PBS

U13_js_bs_spa_2

Sobotu hodnotí kouč Vojta Svoboda: „V sobotních zápasech se ukázal zvětšující se rozdíl mezi Jižními Supy, kteří pravidelně poctivě trénují a chtějí svou hru posouvat a zlepšovat… a mezi těmi, kdo na tréninky kašlou nebo se na ně chodí pouze vyblbnout. Sestava prvně jmenovaných zahájila utkání dobře (a kupříkladu s Tygry uhrála slibnou první čtvrtinu 17:27), prostřídání však pokaždé naši hru výrazně oslabilo. Nicméně ukázalo se, že máme ve svých řadách nemálo kluků, z nichž mohou vyrůst opravdoví lídři a kteří se chtějí basketbal naučit hrát lépe 😉 Proti Spartě se kluci po bídné obraně v první půli po změně stran porvali, aby nedostali kilo – a tak čekalo všechny trenéry 20 kliků!“

U13_js_bs_spa_3

Neděli hodnotí asistent Daniel Braniš: „Dnes nás čekal velmi silný soupeř v podobě Sokola Pražského, úřadujícího mistra přeboru plný kvalitních a i velice vysokých hráčů. Bohužel v neděli se ještě více prohloubila absence klíčových Supích opor v podobě Sojkiče i Bedny a nebylo vůbec lehké do kluky rozdělit do čtvrtin. Už od prvních minut jsme byli myslí jinde než na hřišti a bohužel podle toho to tak vypadalo, po celý zápas přicházely opakovaně chyby, skoro žádná bojovnost… Rychlejší soupeř a náš špatně vedeny útok nám za 3 čtvrtiny dal pouhý jeden bod, který jsme měli prakticky od začátku utkání, kdy Štěpán Čechlovský začal utkání 50% z trestného hodu. Bohužel po první čtvrtině se nesla druhá i třetí ve stejném duchu. Nejlepší výkon našeho týmu byl v podobě přebírání hráče a výpomoci, což nám zachránilo mnoho bodů. V poslední čtvrtině kluci šli ve velmi silné sestavě na hřiště a podařilo se jim uhrát nejlepší výsledek, když vystřelili dalších 5 bodů. Víme, na čem je potřeba pracovat, ale i přes sebevětší snahu trenérů motivovat hráče k lepšímu výsledku, bohužel jsme v neděli nebyli v zápase hlavou – a to jak na hřišti, tak na lavičce.“