Liga U19: Poslední soutěžní zápasy sezony

Jižní Supi – Tesla Pardubice 90:65

(23:21 42:38 65:53)

Praha – 30.3.2019

V sobotu jsme přivítali v naší hale tým z Pardubic. V tomto zápase téměř o nic nešlo, protože Pardubice již měli jistý sestup do baráže o ligu U19 a nás čekal v neděli souboj o první místo play – out ligy U19, a to i přes případnou prohru s Pardubicemi. Bohužel podle toho vypadal i výkon v zápase.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a rychle jsme si vypracovali 8bodové vedení. Vypadalo to jednoduše, a tak jsme polevili. Soupeř hrál bezstarostně a využíval naší nedůslednosti. První čtvrtinu jsme vyhráli o dva body. Druhá čtvrtina byla dost podobná. Stále jsme byli nedůrazní, dělali jsme spoustu laciných, až minižákovských chyb. I když kluci věděli, že jejich výkon je daleko od normálu, nebyli schopni v hlavě přepnou na vyšší rychlostní stupeň. Do poločasové přestávky jsme šli se 4bodovým náskokem.

Ve 2. poločase přišlo zlepšení, zrychlili jsme hru a dokázali jsme chodit do rychlých protiútoků. Především ve 4. čtvrtině se nám dařilo dobře nacházet nabíhající hráče, kteří již neměli problém zakončit. Do karet nám hrálo, že soupeř přijel pouze v 6 hráčích a ke konci zápasu byl již značně unavený. Zápas jsme jednoznačně vyhráli, ale náš výkon nebyl dobrý.

Kompletní statistiky zápasu naleznete v zde.

Jižní Supi – Královští sokoli 64:63

(12:5 35:33 49:48)

Praha – 31.3.2019

Nedělní poslední ligový zápas této sezony jsme hráli proti Hradci Králové, se kterým jsme měli negativní bilanci, na jeho hřišti jsme v této sezoně nedokázali vyhrát.

Po sobotním zápase jsme chtěli předvést lepší výkon, což se nám v 1. čtvrtině bezezbytku podařilo. Zápas jsme začali opravdu zodpovědně, hlavně v obraně. První body jsme inkasovali až v 9. minutě. Bohužel v útoku jsme takovou koncentraci neměli, což se projevilo na zakončení, především z nejkratší možné vzdálenosti, při zakončení z pod koše. První čtvrtinu jsme vyhráli 12:5, ale rozdíl ve skóre měl být o hodně vyšší, protože šance jsme na to měli. Bohužel náš dobrý výkon z 1. čtvrtiny nás ukolébal. Soupeř ve 2. čtvrtině hodně přidal v nasazení a my jsme s tím měli problémy. Do 8. minuty 2. čtvrtiny jsme nebyli schopni chytit soupeřovo tempo a dostali jsme se až do 9bodového manka. Poté jsme se vzchopili a do konce poločasu jsme se ještě dokázali skóre otočit a 1. poločas vyhrát o 2 body.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný, oba týmy si střídaly vedení. Ve třetí čtvrtině byl úspěšnější soupeř, který dokázal třetí čtvrtinu vyhrát o 3 body a dostal se do jednobodového vedení v zápase. Hlavním důvodem byl větší důraz a kvalita v zakončení. Do poslední části zápasu jsme vstoupili lépe a znovu otočili skóre ve svůj prospěch. Až do 8 minuty 4. čtvrtiny jsme se dokázali držet před soupeřem. Pak se Královští Sokoli dostali do nejtěsnějšího vedení, které jsme si opět dokázali vzít zpět. Skóre se ještě párkrát otočilo, 40 vteřin do konce jsme dali koš a měli jsme 1bodový náskok. Soupeř šel do útoku, ale naší dobrou obranou jsme dokázali získat balon a jít do rychlého protiútoku, který jsme však nedokázali na dvakrát využít. Soupeř po zisku balonu chtěl rychle zakončit, ale také ztratil míč. My jsme však velmi zbrkle zahodili míč do autu a nechali iniciativu soupeři. Ten jí nevyužil a míč ztratil. Jelikož do konce zápasu zbývalo asi 15 vteřin, věřili jsme, že zápas dokážeme zvládnout. Soupeř byl nucen faulovat. Při 4 týmovém faulu soupeře jsme si vzali time – out a nakreslili jsme si, jak by měl probíhat závěr zápasu (do konce zbývalo 7 vteřin). Akce nám vyšla, soupeř okamžitě fauloval a my jsme se dostali na čáru trestného hodu. Bohužel jsme ani jeden nevyužili, soupeř doskočil, a ještě stihl zaútočit. Dokázal se probojovat až do nájezdu, ve kterém mu dobrou obranou ztížil situaci Padna. I tak dokázal soupeř kvalitně zakončit. Ke vším smůle pro soupeře (štěstí pro nás) se v poslední vteřině balon jen zavrtěl v obroučce a následně vypadl ven. Zápas skončil naším vítězstvím. Štěstí v tu chvíli stálo na naší straně. Neměli jsme však štěstí vůbec potřebovat, v poslední minutě jsme měli dost možností, jak zápas rozhodnout, ale nevyužili jsme je. Zápas jsme však vyhráli, tím jsme potvrdili 1. místo v B play – out skupině ligy U19 a celkově jsme si připsali dělené 7. místo v lize U19.

Kompletní statistiky zápasu naleznete zde.