Liga U14: na úvod hloupá a zbytečná prohra

Naši kluci ročníku 2006 (a nejlepší 2007) již opustili minižákovský věk a od této sezóny budou získávat zkušenosti v celostátních ligách. Pro první ostruhy si zajeli na konci září na druhý konec Prahy, kde se utkali s pražskými Tygry…

BŠ Tygři Praha B vs. Jižní Supi 67:62 (9:13, 24:40, 46:48)

• Fauly: 21:25
  • Naše šestky: 29/16 (55 %)
  • Supí střelci: Spuďa 15, Sojkič 14, Vosolík 12 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: Sojkič + Mára Škořepa + Spuďa

Zajímavý a vyrovnaný první ligový zápas jsme nakonec prohráli. Po rozpačité první čtvrtině jsme přitom šli před poločasem do nadějného vedení – a to zejména díky dobré obraně, tlaku na balon a jednoduchým košům z protiútoků. Náš náskok jsme ve třetí čtvrtině navýšili až na 20 bodů, pak však přišel zbytečný kolaps. Soupeře jsme nechali párkrát za sebou snadno skórovat a ten ucítil šanci. Začal živelně zdvojovat naše rozehrávače, kterým jejich Supí spoluhráči vůbec nepomáhali… a tak Tygři snadno získávali míče ještě na naší polovině a šňůrou 12:0 rychle stáhli naše vedení na polovic. Supíky toto varování bohužel neprobudilo k vyšší agresivitě a utkání se tak dostalo do vyrovnané koncovky. V té měli domácí více klidu, odvahy a také štěstí a porazili nás.

Nic hrozného se neděje, jen jsme prohráli vyrovnaný zápas. Zklamané kluky jsme nicméně v šatně nabádali, aby si utkání několikrát přehráli v hlavě a zamysleli se, co příště udělat lépe, abychom tak nadějný špíl dovedli k vítěznému konci. Chyby se samozřejmě stávají, ovšem je přínosné se z nich poučit a neopakovat je 😉