Liga U19: Těžká rána na začátek

Jižní Supi – BC Vysočina 56:59

(8:19, 20:30, 34:46)

 

Praha – 28.9.2019

V sobotu podvečer zahájili Jižní Supi novou sezonu celostátní ligy U19. Prvním soupeřem byl tým BC Vysočina. Zapas nezačal z našeho pohledu dobře. Především jsme se trápili v zakončení. Ani obrana nebyla ideální, ale hlavní cíl, vyvíjet na soupeře neustálý tlak, jsme plnili. Soupeři se naopak v útoku dařilo, a na konci 1. čtvrtiny se mohl těšit z 11 bodového vedení. Druhá část zápasu byla o poznání lepší, hlavně na obranné straně hřiště. V útoku jsme byli stále zbytečně nervózní a mnohdy jsme pohrdli jednoduchým zakončením. Zároveň se nám nedařila střelba za dálky. Naopak v obraně jsme ještě přidali a udrželi soupeře na 11 bodech za čtvrtinu, což je dobrý výsledek. Bohužel naše impotence v útoku nám zabránila snížit rozdíl ve skóre o víc, než jeden bod, a tak jsme šli do poločasové pauzy s 10bodovým mankem.

Třetí čtvrtina se nám taky úplně nepovedla. Stále jsme nemohli najít dobrý rytmus v útoku a soupeř dokázal být nadmíru efektivní v zakončení. V obraně jsme pracovali dobře, 16 bodů za čtvrtinu není katastrofa (ani zázrak), ale s naší (ne)schopností vsítit koš to bylo až moc bodů na soupeřově kontě. Ovšem poslední čtvrtina byla jiná pohádka. Soupeři už docházely síly a my jsme ucítili krev. Do 4. minuty 4. čtvrtiny byla hra bodově vyrovnaná, ale poté již soupeř začal ztrácet. My jsme se konečně trefili zpoza trojkového oblouku (nakonec jsme dali tři trojky za sebou), čímž jsme výrazně snížili rozdíl ve skóre. A když Šimon 90 vteřin do konce utkání vyrovnal, vypadalo to na sobotní happyend. Bohužel, závěr zápasu jsme nezvládli odehrát v klidu. Po soupeřově neúspěšném útoku jsme šli do přečíslení, které skočilo našimi kroky. Soupeř poté dal koš. My jsme však měli dost času na zakončení, ale znovu se nám nepodařilo udržet klidnou hlavu a opět jsme porušili pravidlo o krocích a zápas jsme prohráli.
Je to velká škoda, protože kluci odehráli dobrý zápas, především v obraně, a z hlediska nasazení. Bohužel jsme byli velmi málo produktivní v útoku, na 56 vstřelených bodů se vyhrává zřídkakdy. Dále se nám nepovedl závěr zápasu, který jsme měli odehrát klidněji.

Kompletní statistiky za zápasu naleznete zde.

 

Jižní Supi – BK Vlci Žďár 81:58

(24:7, 44:13, 59:34)

 

Praha – 29.9.2019

V neděli jsme přivítali tým ze Žďáru nad Sázavou. Po sobotní prohře jsme byli hodně motivovaní připsat si výhru a podle toho jsem vstoupili do utkání. S maximálním nasazením a stoprocentní koncentrací. Obojí se velmi rychle projevilo na skóre zápasu. Velmi dobře jsme pracovali v obraně a z toho jsme chodili do rychlých protiútoků, které jsme, na rozdíl od soboty, dokázali zakončit košem. Druhá čtvrtina byla z naší strany stejně povedená – 44 vstřelených bodů a 13 obdržených za poločas je vskutku dobrý výsledek.

O poločase jsme se nabádali k pokračování v nastoleném výkonu. Bohužel opak byl pravdou. Do třetí čtvrtiny jsme vstoupili laxně, s malou snahou a ještě menší koncentrací. Soupeř se naopak pokusil s vývojem zápasu něco udělat a vyhrál třetí čtvrtinu o 7 bodů. Poslední čtvrtinu jsme chtěli vyhrát, což se projevilo zvýšeným nasazením. Bohužel jsme ale nebyli v obraně dostatečně pozorní, takže jsme soupeři dovolili spoustu jednoduchých košů. Zápas jsme, i přes zhoršený výkon ve druhém poločase, dovedli do vítězného konce a zapsali si první letošní výhru.

Kompletní statistiky za zápasu naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>