Liga U15: nepadá nám to tam :-(

U15_js_chomutov

Liga starších žáků pokračovala domácími zápasy… a Jižní Supi byli odhodláni po nezdaru na severu Čech tentokrát uhájit domácí tvrz a odnést si z víkendu domů k nedělnímu oběhu dvě výhry. Povedlo se?

Jižní Supi – Levharti Chomutov 75:48 (15:13, 28:26, 47:41)

• Fauly: 18:25
  • Naše šestky: 39/10 (26 %)
  • Supí střelci: Rob 24, Hasič 17 (1 trojka), Janotič + Pátě 10 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Rob, 2. Hasič, 3. Doktor

Chomutov přijel pouze s 8 hráči a jeho rozcvičení bylo velmi vlažné. Proto jsme na něj chtěli vlétnout a pochutnat si co nejdříve na jeho mršině. Supům však aktuálně chybí mnoho aspektů k tomu, aby si mohli takovou lahůdku dopřát. Na obranné polovině zvládáme vytvářet potřebný tlak, v útoku však nehrajeme v klidu a s rozvahou a především NEDÁVÁME KOŠE :-( Na naše ruce a do našich hlav se pak vloudí zbytečná nervozita, zmatkujeme, nesoustředíme se a nerespektujeme pokyny z lavičky – jako nyní proti Chomutovu, kdy jsme si ve druhé čtvrtině dokonce vstřelili v kategorii U15 málo vídaný vlastní koš a dostali se 6 bodů do mínusu… Naštěstí po změně stran za to pořádně vzali Robin a Hasič, kteří byli doslova všude a především díky jejich hernímu i bodovému příspěvku jsme si připsali první výhru v lize U15. Ale v Supím herním soukolí to dře, mimojiné i díky tragické úspěšnosti střelby: jediná trojka je hluboko pod schopnostmi našeho týmu a pouhých 10 šestek z 39 pokusů, které nám soupeř dopřál, nezaslouží jakýkoliv slušný komentář!

Jižní Supi – BŠ Tygři Praha 47:49 (17:7, 23:19, 34:32)

• Fauly: 15:24
  • Naše šestky: 26/11 (42 %)
  • Supí střelci: Hasič 14, Rob 13, Čápa + Mates 5 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Hasič, 2. Rob, 3. Mates

Náš nejlepší výkon v dosavadní sezoně… a nezasloužená prohra :-( Ačkoliv nezasloužená, spíše jsme se sami připravili o zaslouženou výhru – a to od samého začátku! První čtvrtinu jsme herně naprosto ovládli, disciplinovanou prací v obraně jsme soupeři prakticky nedovolili skórovat a dobrým aktivním pohybem v útoku jsme naopak odstoupenou obranu Tygrů často načapali na holičkách a nezřídka vsítili dokonce and-one! Ale… and-one znamená, že hráč po koši přidá bod navíc z čáry trestného hodu, zatímco my jsme si opět dovolili šestky 7/0 za čtvrtinu. Vést 17:7 nebo třeba 21:7 je dost rozdíl, nemyslíte?! Druhá čtvrtka byla neslaná nemastná, přestali jsme se trochu hýbat v útoku, šňůru šestek natáhli na 10/0 a soupeř náš náskok snížil. Po změně stran jsme si nicméně stále výbornou obranou a spoustou zisků vzali vedení zpět, ovšem v samém závěru třetí čtvrtiny sudí odpustili hostům faul na Roba v brejkovém nájezdu a ti v poslední vteřině vstřelili šťastnou trojku – takže jsme zase nedokázali odskočit a namísto komfortního náskoku vedli pouze o koš. V samém závěru se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a Tygři holt v poslední minutě vyrobili méně chyb hlavou – proto zvítězili v zápase, v němž rozhodně nebyli lepším týmem, to jen my jsme pohrdli šancí připsat si jejich skalp :-( Velká škoda, kluci se mohli odměnit za velmi dobrý výkon. Nicméně pokud budeme v dalších zápasech předvádět hru jako dnes (a začneme se konečně trefovat do koše), výhry se dostaví!