Liga U15: ze západu Čech s prázdnou

U15_ktv_js

Další dvojkolo ligy U15 nás vyslalo na západ Čech. Oba soupeři se před sezonou posílili o hráče z týmů, které buď do ligy U15 nepostoupily nebo kralují v mladší kategori U14. Čekala nás tedy těžká výzva, k níž jsme nicméně vyráželi v nejsilnější možné sestavě…

Lokomotiva Plzeň – Jižní Supi 87:56 (17:9, 35:19, 71:36)

• Fauly: 24:24
  • Naše šestky: 24/11 (46 %)
  • Supí střelci: Hasič 13 (2 trojky), Robin 12, Janotič 11 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Pátě, 2. Rob, 3. Hasič

Zápas v Plzni jsme hráli přesně v den posledního rozloučení s jedním z nejslavnějších plzeňských rodáků, zlatým slavíkem Karlem Gottem. A vzpomínka na jeho výjimečný hlas nejspíš lépe naladila domácí, kteří byli od začátku lepší ve všech ohledech. Jižní supi bojovali, ale trápili se na útočné polovině, navíc jim nesvědčil dost volný metr rozhodčích (spoustu ztrát jsme zaznamenali po vlastním doskoku a následném tvrdém hitu soupeře na pokraji pravidel). Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním se zápasem ještě něco udělat a zlepšit si dojem z předváděné hry. Bohužel nám odhodlání vydrželo pouze do 25.minuty (stav 45:29 pro domácí). zbytek čtvrtiny jsme ostudně projeli 7:26! Zápas se pak již pouze dohrával… Většina Supů v útoku stále odmítá pracovat pro tým a poctivě plnit anonymní činnosti bez míče, proto se tolik trápíme a nehrajeme s potřebnou lehkostí :-(

BK Klatovy – Jižní Supi 78:61 (26:12, 33:25, 57:50)

• Fauly: 14:24
  • Naše šestky: 13/7 (54 %)
  • Supí střelci: Robin 29 (1 trojka), Čápa 10, Pátě 9 (3) … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Rob, 2. Hasič (1.půle), 3. Čápa (2.půle)

Klatovy táhnou o rok mladší hráči zapůjčení z plzeňských Grizzlies. Hrají basketbal založený na „ucpané bedně“ a přehozech na hráče sprintující do brejků. My jsme jim to celou první čtvrtinu doslova žrali a dostali v ní 26 bodů. Pak jsme začali hrát v obraně chytřeji, v útoku však stále přes ucpaný prostředek hřiště :-( Když jsme po změně stran pochopili i toto, dostali jsme se na dostřel jediného koše (35:37 ve 25.minutě). Klatovy si ale do  koncovky opět vybudovali několikabodové vedení. Minutu a půl před koncem jsme ještě chtěli zkusit s výsledkem něco udělat a případně uhrát přijatelný bodový rozdíl do odvety… opak byl bohužel pravdou, naše útočná snaha byla příliš urputná, domácím naopak spadlo do koše všechno, za posledních 90 vteřin stihli šňůru 10:1 (včetně trojky o desku) a konečný rozdíl ve skóre je po hříchu nejvyšší v celém průběhu zápasu. Velká škoda!