Pražský přebor U13: První kvalifikační turnaj v Jenči

IMG_3665

O víkendu 12.-13.10.2019 jsme odjeli na první kvalifikační turnaj PP U13 do Jenče. Turnaj pořádal náš první soupeř NBK 2007, ale dresy měli tygří.

NBK 2007 – JIŽNÍ SUPI 44:68 (13:18; 12:14; 6:26; 13:10)

Statistiky NBK

První čtvrtinu zápasu jsme zahájili náporem a rychle vedli 6:0. Bohužel toto vedení nás ukolébalo a přestali jsme řešit herní situace správně a hlavně v klidu a soupeř se dostal do vedení 13:10, ale od té doby nedal už ani bod a naše zlepšená hra nás dostala opět do vedení.

Druhá čtvrtina byla zpočátku v režii NBK, ale za stavu 23:23 jsme opět zapnuli a v poločase nakonec vedli 32:25.

Po motivační poradě venku na příjemném slunci jsme vletěli do druhé půlky jako uragán (pardon, jako Jižní Supi), soupeři jsme sbírali jeden míč za druhým, téměř jsme ho nepustili  z naší poloviny. První koš jsme dostali až v 6. minutě, ale to už jsme vedli 48:27.

V poslední čtvrtině jsme ještě náskok navýšili téměř na 30 bodů a závěr jsme nechali dohrát naše méně zkušené hráče, aby se naučili neschovávat a brát na sebe větší zodpovědnost.

IMG_3711

USK –JIŽNÍ SUPI 90:4 (19:0; 29:0; 22:2; 20:2)

Statistiky USK

Nedělní program jsme zahájili proti největšímu favoritovi celé soutěže = celku USK a bez našich dvou vysokých hráčů, kteří nám onemocněli.

Bohužel v prvním poločase jsme nepředvedli vůbec nic, co bychom mohli a byli schopni produkovat. Před zápasem jsme jsme si řekli, že každý si bude hledět prioritně svého hráče a nebudeme lacině ztrácet míče, nic z toho se nám nepovedlo.

Po důrazné domluvě před druhým poločase přišlo na hřiště úplně jiné družstvo. Kluci se snažili dělat vše naplno a soupeř měl najednou velké problémy, začal ztrácet míče a několikrát jsme ho naším tlakem nepustili ani za půlku. Stav po 5 minutách byl pouze 4:2 pro USK. Poslední dvě minuty se nám už moc nepovedly, soupeři jsme naházeli několik míčů z autu přímo do rukou na snadné zakončení.

Poslední čtvrtina nebyla až tak špatná, jak ukazuje výsledek, kluci se snažili, ale projevili se zde větší individuální kvality soupeře, zejména v zakončení.

IMG_3648

JIŽNÍ SUPI – BASKET PODĚBRADY 22:72 (6:24; 3:25; 9:14; 5:9)

Statistiky Poděbrady

Poslední zápas jsme odehráli proti Poděbradům a zápas to nebyl až tak špatný, jak by napovídal konečný výsledek.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, dokonce jsme vedli 4:2, pak jsme bohužel ztratili několik laciných míčů a soupeře pustili do trháku, který jsme nebyli schopni zejména díky neproměňování našich šancí zastavit. Dalším naším velkým problémem bylo doskočit míč, soupeř nás trestal z druhých, třetích… příležitostí. Tento problém se táhl zejména celou druhou čtvrtinou.

V druhém poločase jsme se na doskoku zlepšili, přestali jsme ztrácet jednoduché míče, ještě lépe pracovali v obraně  a rázem jsme se soupeřem hráli vyrovnané utkání, bohužel už nezbylo tolik fyzických sil, abychom vyhráli alespoň jednu čtvrtinu.